Nesreča švicarskega motorista na AC pri Zalokah; tatvina gotovine iz reže bankomata in ducata zajcev
Objavljeno:
Torek, 30.07.2024 Rubrika:
KRONIKA Redakcija
Motorist je bil prepeljan v bolnišnico, motor pa jo je, vsaj na videz, odnesel z lažjimi poškodbami (foto: PGE Krško).
29. 7. se je okoli 16.45 pri avtocestnem postajališču Zaloke pri padcu z motorjem poškodoval 58-letni motorist iz Švice. Policisti PPP Novo mesto so opravili ogled, zbrali obvestila in ugotovili, da je motorist zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom, padel in se lažje poškodoval. Gasilci PGE Krško so zavarovali kraj nesreče in nudili pomoč NMP Krško, ki so poškodovanega prepeljali v Splošno bolnišnico Brežice, policisti pa mu bodo zaradi kršitve cestno prometnih predpisov izrekli globo (foto: PGE Krško).
Tatvina ducata zajcev
V Mrtvicah na območju Krškega je v noči na 29. 7. nekdo vlomil v kmetijski objekt in odtujil 12 zajcev.
Tatova Radečanu iz reže bankomata ukradla gotovino
Minuli petek zjutraj, 26. 7., je občan Radeč obvestil PU Celje, da sta mu dva neznanca med dvigovanjem gotovine na bankomatu v Radečah iz reže bankomata ukradla 150 € gotovine, sedla v vozilo in se odpeljala. Občan si je zabeležil registrske tablice vozila, na podlagi teh pa so policisti PP Sevnica voznika navedenega vozila ustavili na območju sevniške občine, mu zasegli ukradeno gotovino, v nadaljevanju pa ga bodo kazensko ovadili.
V Brežicah pridržali razgrajača
Policisti PP Brežice so v noči na 30. 7. posredovali zaradi kršitve javnega reda in miru v Brežicah, kjer je 29-letni kršitelj, ki je bil pod vplivom psihoaktivnih snovi, kričal in razgrajal. 29-letnik je udaril tudi 65-letnega moškega, ki ga je poskušal pomiriti in ga lažje poškodoval. Tudi po prihodu policistov se ni pomiril in ni upošteval ukazov, zato so mu odvzeli prostost in ga odpeljali v prostore za pridržanje. Zaradi kršitev mu bodo izdali plačilni nalog in na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo.
Nedovoljeni prehodi meje
Policisti so na območju PP Brežice (Rigonce, Obrežje, Dobova, Rakovec, Mihalovec, Slovenska vas, Loče, Jesenice, Kapele) izsledili in prijeli 92 državljanov Sirije, 23 državljanov Afganistana, sedem državljanov Kitajske, sedem državljanov Egipta, šest državljanov Bangladeša, šest državljanov Pakistana, pet državljanov Turčije, tri državljane Indije, tri državljane Somalije, dva državljana Konga, dva državljana Alžirije, državljana Palestine in državljana Libije. Na območju PP Črnomelj (Preloka) so prijeli štiri državljane Afganistana, dva državljana Palestine in državljana Libije. Policijski postopki s tujci, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo, še niso zaključeni.
Nočno zapiranje vodovodnega ventila
Danes, 30. 7., so nekaj po 3. uri zjutraj gasilci PGE Krško na Cesti 4. julija na Vidmu zaradi izliva vode zaprli glavni vodovodni ventil, saj so ob prihodu ugotovili, da bi lahko voda, ki je vdrla v stanovanjski objekt skozi okno, povzročila večje poplavljanje objekta.
Vir: PU Novo mesto in ReCO Brežice, foto: PGE Krško