V Begunjah na Gorenjskem je 21. in 22. januarja potekalo 16. mednarodno tekmovanje harmonikarjev za nagrado Avsenik 2023.
Tekmovalo je rekordno število harmonikarjev v različnih starostnih kategorijah. Vsak tekmovalec je zaigral dve Avsenikovi skladbi - eno obvezno in eno po lastni izbiri. Letošnjega tekmovanja se je ponovno udeležil harmonikar Jakob Štigl z Razborja pod Liscopod mentorstvom Žana Bregarja. Tekmovalna komisija v sestavi Slavko Avsenik ml., Igor Podpečan in Lorenz Pichler mu je podelila zlato priznanje.
Jakob Štigl se je prvič udeležil Avsenikovega tekmovanja leta 2016 in prejel zlato priznanje; zlato priznanje je nato osvojil drugič leta 2017; leta 2018 je osvojil zlato priznanje in naziv absolutnega zmagovalca; leta 2019 je igral na mednarodnem Avsenikovem festivalu, letos se je tekmovanja udeležil že četrtič.