Časopis za pokrajino Posavje
28.11.2023
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Vodstvo in delavnica Od cvetja do zdravilnih zelišč

Objavljeno: Torek, 03.10.2023    Rubrika: KULTURA Sporočilo
od-cvetja

Foto: Anita Radkovič / Mestni muzej Krško.

V Mestnem muzeju Krško v soboto, 7. oktobra, ob 15. uri vabijo na vodstvo in delavnico Od cvetja do zdravilnih zelišč, vstop je prost.

15.00  Štoviček in prijatelji: France Vardjan 
Botanik Alfonz Paulin (1853–1942)
vodstvo po razstavah

15.30–16.30  Z zelišči do zdravja, delavnica
vodi Veronika Fabinc, Zeliščarska kmetija Fabinc

V Mestnem muzeju Krško je na ogled občasna razstava, ki osvetljuje življenje in delo Franceta Vardjana, med drugim hortikulturnika, uspešnega oblikovalca vrtov in pejsaža ter avtorja strokovnih knjig in učbenikov za kmetijske in vrtnarske šole. 

Muzejska vitrina o Alfonzu Paulinu pa je posvečena 170. obletnici njegovega rojstva. Bil je botanik, profesor, kar štiri desetletja vodja Botaničnega vrta v Ljubljani, član SAZU in soustvarjalec herbarijskih zbirk, med katerimi je najbolj znana Flora exsiccata Carniolica.

Na delavnici Z zelišči do zdravja, ki jo bo vodila zeliščarka Veronika Fabinc, si bodo udeleženci iz kamilice pripravili mazilo za ustnice, iz svežih lističev citronke pa macerat za nego kože.

Zaradi lažje organizacije dela prosimo za najavo: info@mestnimuzejkrsko.si, 051 390 658, 07 620 92 44.

Dogodka potekata v okviru projektov Dnevi evropske kulturne dediščine in Z igro do dediščine.

Vir: KD Krško
« Nazaj na seznam
»

ne spreglejte

10.04.2019 | Redakcija

Zdravi in negovani zobje

22.07.2020 | Oglas

Otroške sobe