18.06.2021

Brežičani po zmagi nad Dobom za en dan skočili na 2. mesto; Krčani do točke na Ptuju

Objavljeno: Nedelja, 09.05.2021    Rubrika: Nogomet Redakcija
brezice_dob (13)

Veselje Brežičanov po enem od treh zadetkov proti Dobu

19. krog 2. SNL je prinesel novo odlično predstavo brežiških nogometašev, ki so na domačem terenu sploh prvič premagali ekipo Roltek Dob, končni rezultat je bil 3:0, vsi goli so padli med 61. in 73. minuto. Najprej je domačine v vodstvo popeljal Berat Beciri, v 69. minuti je 11-metrovko uspešno izvedel Gaber Petric, za piko na i pa je zadel še kapetan Marko Felja.

Z novimi tremi točkami, skupaj jih imajo zdaj 38, so igralci NK Brežice Terme Čatež v ligi za prvaka s 4. za en dan napredovali že kar na 2. mesto, prehiteli so tako Dobljane, ki so ostali pri 36 točkah, in za nekaj časa tudi Krko iz Novega mesta, ki pa se je z zmago proti velenjskemu Rudarju naslednji dan spet prebila pred Brežičane, od katerih ima točko več. Drugouvrščeni bo igral kvalifikacije za 1. SNL proti devetouvrščenemu prvoligašu in tri kroge pred koncem Brežicam kaže res zelo dobro, saj so možnosti za končno 2. mesto povsem odprte. A treba je ostati na realnih tleh, kajti pot do največjega klubskega uspeha je še kar dolga. V naslednjem krogu namreč gostujejo pri vodilnih Radomljah, ki so že skoraj uvrščene v prvo ligo, čeprav so v tem krogu morale priznati premoč lendavski Nafti. Brežičane nato čakata še tekmi doma proti kranjskemu Triglavu in v zadnjem krogu v gosteh proti Biljam, tako da se obeta še veliko napetih trenutkov.
brezice_krsko_2_snl (95)

Brežiški nogometaši so na štirih tekmah lige za prvaka trikrat zmagali in enkrat igrali neodločeno, medtem ko so krški nogometaši po enkrat zmagali in remizirali ter dvakrat izgubili; fotografija je s posavskega derbija 20. aprila (foto: arhiv PO).

Igralci NK Krško so gostovali na Ptuju, kjer so proti tamkajšnji Dravi odigrali 1:1. V 54. minuti so Krčani povedli po golu kapetana Ivana Pranjića, 12 minut kasneje so domačini izenačili, kar sta bila tudi edina zadetka na tekmi. V ligi za obstanek krški nogometaši z 22 točkami zasedajo 2. mesto oz. skupno 10. v celotni 2. SNL in so si praktično že zagotovili obstanek in igranje v drugem razredu slovenskega nogometa tudi v prihodnji sezoni. Do konca te sezone se bodo pomerili še doma proti Jadran Dekanom, ki so točko in mesto pred njimi, v gosteh proti Beltincem in za konec še doma proti ravenskemu Fužinarju.

R. R., foto: Ado Hotić