24.10.2020

Brežičani z igralcem manj do nove, že osme zaporedne zmage!; Krčani ne najdejo poti iz krize

Objavljeno: Sobota, 03.10.2020    Rubrika: Nogomet Redakcija
s14

Veselje brežiških igralcev po tretjem zadetku, ki ga je dosegel kapetan na tej tekmi Tin Martić

Prvo tekmo 10. kroga 2. SNL so danes odigrali na Ravnah na Koroškem, kjer sta se v deževnem vremenu pomerila domači Fužinar Vzajemci in Brežice Terme Čatež. Brežičani se v Posavje spet odpravljajo zelo zadovoljni, saj so zmagali s 4:3, potem ko so cel drugi polčas igrali z igralcem manj. To je že sedma zaporedna ligaška zmaga za Brežice, skupaj pa s pokalno tekmo že osma!

Brežiški nogometaši, ki so proti Fužinarju igrali tudi pred TV-kamerami, so že takoj na začetku tekme prevzeli pobudo in večkrat nevarno poizkusili. Matic Predanič je po nekaj minutah izvrstno izvedel prosti strel, a je bil domači vratar Marčič na mestu in je žogo odbil v kot. V 9. minuti je sledil šok za veliko boljšo brežiško ekipo, saj so domači igralci povedli, potem ko je brežiški čuvaj mreže Tim Kruljac slabo odbil povratno žogo, ta je prišla direktno "na nogo" Fužinarjevemu igralcu Kendešu, ki mu je po preigravanju ni bilo težko zabiti v gol.
s24

Večina tekme je potekala v dežju, temu primerna je bila tudi travnata površina.

Brežičani kljub temu niso padli v igri, ampak so si še naprej vztrajno pripravljali priložnosti. Do izenačenja so prišli v 23. minuti, ko je po krasni podaji Predaniča s peto svoj četrti gol sezone dosegel Ester Sokler. To jim je dalo še več zaleta, kar so unovčili 11 minut kasneje, ko je Žiga Jurečič najprej s prefinjeno podajo v prostor zaposlil Soklerja, ki je streljal, a je bil Marčič na mestu, njegov odbitek pa je v mrežo pospravil Agon Pajaziti - 2:1 za Brežice. Malo pred koncem prvega dela igre so Brežičani povedli že s 3:1. Po dobljenem dvoboju Jurečiča na sredini igrišča, so stekli v napad, Domagoj Hasan je v kazenskem prostoru lepo našel Tina Martića, ki je bil na tej tekmi kapetan brežiške ekipe, mu podal, slednjemu pa ni bilo težko povišati vodstva. Ko je že kazalo, da se bo polčas mirno iztekel, je tik pred piskom glavnega sodnika Romana Glažarja Predanič malce nespretno trčil v domačega vratarja ter si prislužil neposreden rdeč karton in izključitev. Brežičani so sicer protestirali, češ da je bila izključitev prestroga.

V drugem polčasu se je pričakovalo, da bodo igralci Fužinarja zaradi številčne prednosti vse sile usmerili v napad, in to se je tudi zgodilo. Brežičani so se pomaknili bolj v obrambo in prežali na protinapade, domači nogometaši pa so napadali z vseh strani in si priigrali številne priložnosti. A brežiški igralci se lahko najbolj zahvalijo svojemu vratarju Kruljacu, ki se je izkazal z nekaj odličnimi paradami in preprečil, da bi ravenski klub znižal zaostanek. 15 minut pred koncem se je zdelo, da je tekma že odločena, saj so Brežičani dosegli še četrti zadetek, ki sta ga zrežirala oba rezervista, ki sta malo pred tem vstopila v igro. Robert Drugovič je podal v kazenski prostor, kjer je nespretno posredoval eden od domačih obrambnih igralcev, tako da je do žoge prišel Timotej Rešetič in jo mimo Marčiča poslal v gol. A tekme še zdaleč ni bilo konec. Fužinar je še naprej napadal in v 88. minuti znižal na 2:4 (strelec Vardić), na začetku 90. minute pa je Fasvald zadel za 3:4 in tako poskrbel za napeto končnico tekme. K sreči so Brežičani ostali toliko zbrani in niso dopustili, da bi domači igralci ob koncu prišli še do izenačenja. Tako je ostalo pri minimalni zmagi brežiške ekipe, ki se je z novimi tremi točkami (skupno 22 točk) povzpela že na trenutno 3. mesto na lestvici, a jo je nato po zmagi spet prehitel Roltek Dob, s katerim so točkovno izenačeni, a imajo slabšo razliko v zadetkih. Brežiška zgodba o uspehu se torej nadaljuje ...

Brežičani, ki jih vodi trener Rok Zorko, so igrali v postavi: Tim Kruljac, Blaž Urh, Domagoj Hasan, Ester Sokler, Žiga Jurečič, Tin Martić, Andraž Lipec, Agon Pajaziti, David Božič, Matic Predanič, Filip Sivonjić, v drugem polčasu so v igro prišli še Primož Vidmar, Timotej Rešetič, Robert Drugovič, Jakob Judež in Albert Aliji.

Naslednja tekma za Brežice bo naslednjo soboto ob 19.00, ko na brežiškem stadionu gostujejo Beltinci Klima Tratnjek. Spodaj si oglejte fotografije s tekme na Ravnah na Koroškem (foto: Admir Hotić).

Peti zaporedni poraz Krškega

Uro in pol kasneje so na stadionu Matije Gubca v Krškem tekmo začeli tudi nogometaši Krškega, ki so gostili lanskega prvoligaša Triglav iz Kranja. Po štirih zaporednih porazih so domači igralci upali na drugačen razplet, a se to ni zgodilo. Ponovno so ostali praznih rok, saj so Kranjčani slavili z 2:0 (dvakratni strelec Kadrić). Peti zaporedni poraz jih je pahnil še eno mesto nižje na lestvici, tako da so zdaj s sedmimi točkami le 13. med 16 klubi (od zadnjega mesta jih ločita le dve točki), na desetih tekmah so sedemkrat izgubili. Trener Iztok Kapušin in njegovi varovanci tako ne najdejo prave poti iz krize. Naslednja tekma jih čaka drugo soboto v Biljah.