Brežičanom malo zmanjkalo do presenečenja - Olimpija jih je izločila šele po 11-metrovkah

Objavljeno: Sreda, 21.10.2020    Rubrika: Nogomet Redakcija
brezice_olimpija (39)

Trd dvoboj med brežiškimi in ljubljanskimi igralci

Nogometaši NK Brežice Terme Čatež, ki blestijo v letošnji drugoligaški sezoni, so bili na tekmi osmine finala Pokala Pivovarne Union proti Olimpiji blizu velikemu presenečenju, saj so sredi drugega polčasa povedli že s 3:1, a so se igralci ljubljanskega kluba z dvema goloma izvlekli v podaljšek (3:3), nato pa po streljanju enajstmetrovk le uspeli napredovati v četrtfinale pokalnega tekmovanja. Junak Brežičanov, ki so večino tekme igrali odlično in bili povsem enakovreden nasprotnik renomiranemu klubu, kot je Olimpija, je bil trikratni strelec Ester Sokler.

brezice_olimpija (77)

Veselje Esterja Soklerja po drugem zadetku

Brežiški nogometaši, ki jim je tokrat navodila ob igrišču delil pomočnik Slaviša Dvorančič, saj glavni trener Rok Zorko zaradi izključitve na zadnji ligaški tekmi ni smel voditi ekipe, so v tekmo krenili odločno in si pripravili tudi nekaj priložnosti. Prvi so sicer povedli Ljubljančani, za katere je po pol ure igre zadel Ante Vukušić, le minuto zatem pa je izenačil Sokler, ki je izkoristil napako v obrambi gostov. V 65. minuti so Brežičani izvedli odličen protinapad, ki ga je z diagonalnim strelom z desnico zaključil Sokler. 21-letni napadalec, ki je v drugi ligi v tej sezoni dosegel šest zadetkov, je četrt ure pred koncem z bele točke povišal na 3:1, potem ko je vratar Olimpije Žiga Frelih v kazenskem prostoru nad njim storil prekršek. Brežičani so še dodatno dobili krila in na trenutke "šolali" Olimpijine nogometaše, saj sploh ni bilo moč opaziti, da je to dvoboj prvo- in drugoligaša. A Olimpija je nato vse stavila na prekinitve, kar ji je tudi prineslo izenačenje. V 79. minuti je najprej Andres Vombergar z glavo znižal, kapetan Miral Samardžić pa je tri minute pred koncem rednega dela iz bližine zabil žogo pod prečko za podaljšek (3:3).

Brežičanom ni šlo izvajanje enajstmetrovk

brezice_olimpija (118)

Olimpijin vratar Frelih je Brežičanom ubranil kar tri 11-metrovke.

V dodatnih 30 minutah ni bilo zadetka, tako da je bila na vrsti "loterija" oz. streljanje 11-metrovk, pri katerih pa domači igralci niso zadeli niti enkrat, gostujoči pa so bili uspešni dvakrat. Za Olimpijo sta bila natančna Vukušić in Đorđe Ivanović, brežiški čuvaj mreže Tim Kruljac pa je odbil slaba strela Luke Marina in Samardžića. Izkazal se je vratar zmajev Frelih, ki je ubranil kar tri strele gostiteljev. Robert Drugovič, kapetan Marko Felja in Blaž Urh ga niso uspeli ukaniti, David Božič pa je streljal preko vrat. Olimpija se je torej s skupnim izidom 3:5 le uspela uvrstiti v nadaljnje tekmovanje. Tekma je zaradi zadnjih vladnih ukrepov potekala pred praznimi tribunami.

brezice_olimpija (10)

Olimpijo so s tribune spremljali tudi njeni vodilni možje, med drugim Milan Mandarić, Sebastjan Cimirotić in Mladen Rudonja.

Ester Sokler, za katerega je bil to prvi "hat-trick" v profesionalni karieri, je po tekmi izjavil: "Malo je zmanjkalo in bi premagali Olimpijo. Res škoda, da nismo v 85. minuti zadeli in odločili tekmo. Zaradi lastnih napak smo po vodstvu 3:1 dobili dva gola in na koncu izpadli po 'penalih'. Igrali smo proti zelo dobri ekipi, Olimpija se je dobro postavila na igrišču, žal ni šlo. Moramo dvigniti glave in gremo naprej, novim zmagam naproti. Sicer pa sem seveda vesel svojega dosežka, do zdaj mi še ni uspelo doseči treh zadetkov na eni tekmi. Moram pohvaliti soigralce, ki so mi pripravili tri super asistence."

Za Brežice so proti Olimpiji igrali: Tim Kruljac, Blaž Urh, Filip Sivonjić, Andraž Lipec, Žiga Jurečič, Tin Martić, David Božič, Domagoj Hasan, Ester Sokler, Matic Predanič, Marko Felja, v drugem polčasu so prišli v igro še Agon Pajaziti, Timotej Rešetič, Andraž Ruedl in Robert Drugovič.