Minuli vikend je bilo pestro na strelišču Kunšperk v Bistrici ob Sotli. V soboto in nedeljo je potekalo državno prvenstvo v streljanju na glinaste golobe, z uvodnim petkovim prvenstvom za veterane. Tekmovanja so se udeležili najboljši strelci iz cele Slovenije, ki so dosegli normo za uvrstitev na tako visoko tekmovanje.
Med veterani je slavil Mirko Drole iz Strelske družine Koper, mladinski prvak je postal Matej Šfiligoj iz Strelskega kluba Brda, na šesto mesto se je uvrstil tudi domačin Uroš Požek, v članski konkurenci je bil najboljši Boštjan Maček iz Strelskega društva Štefan Kovač iz Murske Sobote.
Ekipa Strelskega kluba (SD) Kunšperk je dosegla peto mesto, med domačini pa je med člani Ivan Krkač dosegel odlično 5., Rajko Lupše 13. in Marko Veršec 39. mesto.
Med ostalimi strelci iz bližnjega okolja so tekmovali tudi člani SD Rudar Globoko; Matija Mlinarič je bil 4., Andrej Zupan 8., Aleš Fuks 29., Jernej Suša 34., Janez Sodič 37., Branko Breglec 40., Branko Geč 41. in Gorazd Slemenšek 44.
Rezultati so tukaj.
S. V.
Foto: Arhiv društva