Gorenc in Kulinitš zadela za zmago Krčanov

Objavljeno: Torek, 03.04.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_domzale (2)

Nogometaši Krškega so dosegli sedmo zmago v tej sezoni (foto: arhiv PO).

V zaostali tekmi 21. kroga 1. SNL je v torkovem popoldnevu Krško na domačem igrišču premagalo Triglav iz Kranja z 2:0 in se utrdilo na 7. mestu. S tem so Krčani dosegli pomembno zmago v boju za izognitev zadnjima mestoma na lestvici.

Ekipi v prvem polčasu dolgo nista ogrozili enega ali drugega vratarja, nekaj več so z zaključnimi streli poskušali Kranjčani, a bili nenatančni, Krčani pa so povedli s svojim praktično prvim strelom. V 44. minuti so domači žogo izbili le do Jana Gorenca, ki je nato z nizkim strelom zadel za 1:0 s približno 13 metrov.

V uvodu drugega polčasa prav tako ni bilo nevarnih akcij, prvi, ki je kolikor toliko ogrozil vratarja, je bil Marco Da Silva, a njegov strel s slabih 20 metrov ni bil poseben izziv za Jalna Arka.

Toda le tri minute pozneje je slednji spet klonil. Po kotu z leve strani, ki ga je izvedel Tonči Mujan, je na drugi vratnici ob Nejcu Križaju zadel Aleksandr Kulinitš. Mujan pa je pri tem prispeval že deseto podajo za zadetek, s čimer je trdno na prvem mestu med asistenti.

V 73. minuti je novi priložnosti za Krčane zapravil Miljan Škrbić. Najprej je izgubil dvoboj z Arkom, nato pa odbito žogo poslal v vratnico. V 77. minuti je od daleč poskusil še Gorenc, Arko pa je žogo odbil.

Na drugi strani so bili Gorenjci v naslednjih minutah konkretnejši, a tudi poskus Igorja Bukare je Marko Zalokar obranil. Na drugi strani je David Kovačič iz ugodnega položaja s približno 10 metrov žogo poslal čez gol, kar je bila praktično zadnja nevarnejša akcija na tekmi.

Krško bo v 26. krogu v nedeljo ob 15.50 gostilo Olimpijo.

Krško - Triglav 2:0 (1:0)

Stadion Matije Gubca, 350 gledalcev, sodniki: Skomina (Koper), Praprotnik (Ljubljana) in Vukan (Gornja Radgona).
Strelca: 1:0 Gorenc (44.), 2:0 Kulinitš (62.).
Krško: Zalokar, Gorenc, Ejup, Krajcer (od 90. Zakrajšek), Kulinitš, Da Silva, Mujan, Kovačič, Volarič (od 67. Vekić), Jakolić (od 43. Balić), Škrbić.
Triglav: Arko, Šmit, Bojić, Zec, Križaj, Robnik, Elsner, Krcić, Vokić (od 73. Bukara), Mlakar, Poplatnik (od 64. Žurga).
Rumeni kartoni: Jakolić, Krajcer; Robnik, Vokić.