21.04.2019

Krčani napolnili mrežo Turnišča

Objavljeno: Torek, 14.08.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
DSC_5795

Krški napadalec Luka Vekić (v zelenem) je v 16. minuti iz enajstmetrovke povišal na 3:0 (foto: arhiv PO).

Turnišče in Krško sta imela to čast, da sta danes začela tekmovanje za Pokal Slovenije v sezoni 2018/2019. Krški nogometaši so več kot upravičili vlogo favoritov in tretjeligaša iz Prekmurja v gosteh premagali kar z 8:0 ter se uvrstili v 2. krog tega tekmovanja.

Za Krčane je kar štirikrat zadel Ivan Božić (v 3., 19., 65. in 88. minuti), po enkrat so bili strelci Marko Kuntarič (15.), Luka Vekić (16., 11-m) in Aleksandr Kulinitš (90.), en gol pa so si domačini dali sami (Aleš Koren v 60. minuti). Postava Krškega je bila naslednja: Frelih, Brekalo (od 61. Zakrajšek), Božić, Vekić, Kulinitš, Sokler (od 70. Ristovski), Ogrinec (od 33. Žerjav), Kovačič, Kuntarič, Štefulj in Tomić. Kapetanski trak je nosil David Kovačič.

Varovanci trenerja Alena Ščulca so si z visoko zmago zagotovo dvignili samozavest pred nedeljsko tekmo 5. kroga prve slovenske nogometne lige, ko od 16.00 dalje ponovno gostujejo v Prekmurju, tokrat jih čaka zahtevna tekma proti novemu prvoligašu Muri.