22.08.2019

Krčani prekinili niz treh porazov; Brežičani z zmago podaljšali upanje na obstanek

Objavljeno: Ponedeljek, 06.05.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija
31. krog letošnje sezone Prve lige je zaključila ponedeljkova tekma med Celjem in Krškim. Na celjskem stadionu maloštevilni gledalci niso videli zadetkov (0:0). Krški nogometaši so sicer prekinili niz treh zaporednih porazov in osvojili 21. točko, a imajo pet krogov pred koncem velikih devet točk zaostanka za devetouvrščeno Gorico oz. predzadnjim mestom, ki prinaša dodatni tekmi za obstanek. Možnosti so še torej, a bi morali najverjetneje zmagati kar vse tekme do konca in upati na ugoden razplet na ostalih srečanjih.

Prvi polčas ni postregel z zadetki, nekaj boljši tekmec pa so bili Celjani, ki so si priigrali več obetavnejših akcij oziroma strelov, med dejavnejšimi je bil Dario Vizinger, ki je predvsem v 24. in 40. minuti opozoril nase s streloma iz bližine, a neuspešno. Eno lepo priložnost pa je zapravil tudi Rudi Požeg Vancaš, ko je z leve strani meril mimo gola. Gosti, ki so prvič zagrozili v 21. minuti, ko je strel Anteja Vukušića blokirala domača obramba, so v 45. minuti izpeljali protinapad, ki ga je s strelom zaključil Ante Kordić, Metod Jurhar pa je bil na mestu.

Celjski vratar je posredoval tudi v 47. minuti, ko je sprožil Robert Jandrek. Jurhar je bil na mestu tudi po prostem strelu Marca Da Silve, streljal je z več kot 20 metrov, v 50. minuti. Na drugi strani je Požeg Vancaš v 51. minuti znova z leve strani žogo poslal mimo druge vratnice, Luka Volarič pa je zatem z 20 metrov žogo poslal čez prečko celjskih vrat. V 60. minuti je bil Žiga Frelih pozoren po poskusu Vizingerja, v 65. minuti pa je zaradi poškodbe iz igre moral prvi igralec Celja Požeg Vancaš. Novo priložnost so si nato prvi priigrali Krčani, Luka Vekić je v 87. minuti sprožil z roba kazenskega prostora, Jurhar pa je žogo znova odbil.

Krčani bodo v soboto s pričetkom ob 16.20 gostili Muro.

Celje - Krško 0:0

Stadion Z'dežele, 300 gledalcev, sodniki: Skomina, Praprotnik in Vukan.
Strelci: /.
Celje: Jurhar, Vidmajer, Travner, Zaletel, Brecl, Pišek, Pungaršek (od 85. R. Štraus), Cvek, Požeg Vancaš (od 65. Ibišević), D. Štraus (od 55. Novak), Vizinger.
Krško: Frelih, Štefulj, Ilić, Cetina, Volarič, Perić (od 46. Jandrek), Petrović, Da Silva, Kordić (od 79. Sokler), Volaš (od 83. Vekić), Vukušić.
Rumena kartona: Požeg Vancaš, Ibišević.
Rdeči karton: /.

Veselje moža odločitve Roberta Drugoviča in soigralcev (foto: FB profil NK Brežice 1919)

Drugovič junak ob pomembni zmagi Brežičanov

Drugoligaš NK Brežice - Terme Čatež je bil na zelenici dejaven že v soboto, ko je na brežiškem stadionu gostil Ilirijo 1911. Šlo je za dvoboj začelja, saj obe moštvi zasedata predzadnje in zadnje mesto na lestvici. Brežičani so po zaostanku - v drugi minuti nadaljevanja je iz 11-m zadel Jaka Corn - izid preobrnili sebi v prid in na koncu zasluženo slavili s 3:1 (v 51. minuti je zadel Toni Vidović, nato pa je dvakrat "udaril" rezervist Robert Drugovič, ki je meril v polno v 63. in 84. minuti). S peto zmago sezone in 21. osvojeno točko so se Brežičani Ilirijanom približali samo na točko zaostanka, štiri pa zaostajajo za Ankaranom Hrvatini. Štiri kroge pred koncem je tako obstanek še mogoč, a brežiški nogometaši upajo seveda na svoje zmage in spodrsljaje najbližjih tekmecev. Naslednja tekma jih čaka v soboto ob 17.30 v gosteh pri tretjeuvrščenih Radomljah.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si