19.04.2024

Krčani preko Celjanov v četrtfinale pokalnega tekmovanja

Objavljeno: Četrtek, 20.09.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_maribor48

Svoj prvi gol v dresu Krškega je dosegel napadalec Dalibor Volaš (foto: arhiv PO).

Nogometaši NK Krško so v sredo odigrali tekmo 2. kroga oz. osmine finala Pokala Slovenije. Gostovali so pri Celjanih in se domov vrnili zadovoljnih obrazov, saj so visoko zmagali (3:0). S tem so se prebili med osem najboljših ekip v letošnji izvedbi pokalnega tekmovanja.

Krčani so torej na celjskem stadionu zabili tri zadetke. Prvega že po prvem strelu proti golu, v osmi minuti ga je sprožil Luka Vekić. Pet minut pozneje se je med strelce vpisal Dalibor Volaš. Na 3:0 so Krčani povišali v 56. minuti, ko je sprožil Marco Da Silva z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od celjske obrambe in preletela domačega vratarja Matjaža Rozmana.

Krški nogometaši so se tako pridružili Muri, Mariboru, Kopru, Domžalam, Gorici in Aluminiju, ki so si že zagotovili uvrstitev v četrtfinale Pokala Slovenije, današnja tekma med Olimpijo in Triglavom pa bo dala še zadnjega udeleženca med osmimi najboljšimi ekipami, ki se bodo borile za končno zmago v slovenskem pokalnem tekmovanju.

Za Krško so igrali: Frelih, Brekalo, Ristovski, Da Silva, Vekić (od 70. Mandić), Kulinitš, Srečković, Ogrinec (od 62. Kovačič), Volaš (od 59. Vukušić), Hing-Glover, Štefulj.