17.10.2018

Krčani prvič v sezoni zadeli, na prvo zmago pa bodo morali še počakati

Objavljeno: Ponedeljek, 06.08.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
DSC_5641

V primerjavi s prvo postavo Krškega na prejšnji tekmi proti Olimpiji (na fotografiji) sta tokrat v Velenju namesto Zakrajška in Soklerja od prve minute igrala Kulinitš in Vekić (foto: arhiv PO).

Nogometaši Krškega so na ponedeljkovi tekmi še drugič zapored v tej sezoni remizirali. Na gostovanju v Velenju pri Rudarju so igrali 1:1. Strelec za Krčane je bil Marco Da Silva z lepim golom s prostega strela, kar je bil tudi prvi krški gol v novi sezoni.

Prvi polčas v Velenju ni navdušil navijačev. Boljši tekmec so bili Krčani, ki so v 25. minuti tudi povedli, potem ko je Da Silva s prostega strela z roba kazenskega prostora malce z desne strani žogo poslal v oddaljeno stran Rudarjevega gola. Gostje so imeli lepo priložnost tudi v 37. minuti, ko je s 15 metrov streljal Luka Volarič in zadel vratnico. Gostitelji v tem delu praktično niti enkrat niso resno ogrozili Marka Zalokarja, še najbolj nevarno je bilo v 37. minuti, ko je Djair Parfitt-Williams z bližine žogo poslal mimo desne vratnice.

Rudar je izenačil v 54. minuti. Robert Pušaver je podal z desne strani, Milan Tučić pa je z glavo žogo podaljšal v mrežo Krškega. Gostje so znova zagrozili v 62. minuti, ko se je žoga malce odbijala v kazenskem prostoru in po poskusu Milana Ristovskega končala mimo vrat. Krčani so bili nevarni tudi v 68. minuti, ko je Sandi Ogrinec stekel v protinapad, na koncu pa bil po dvoboju z Anžetom Malnarjem premalo natančen. Na drugi strani je Dominik Radić v 73. minuti streljal prešibko in preveč po sredini, da bi lahko ukanil Zalokarja. V 80. minuti je pred vrati Rudarja žogo zgrešil neovirani Nikola Mandić, Da Silva pa je v 85. minuti močno sprožil od daleč, Malnar pa je žogo odbil. Na drugi strani je ob koncu tekme posredoval tudi Zalokar po poskusu Radića z glavo, tako da je ostalo pri 1:1.

Krčani so z drugo osvojeno točko prehiteli Triglav in zasedajo 8. mesto na lestvici. V naslednjem krogu v soboto zvečer doma gostijo Celje.

Rudar - Krško 1:1 (0:1)

Stadion Ob jezeru, 300 gledalcev, sodniki: Šmajc (Kranj), Vukan (Apače) in Kordež (Ravne na Koroškem).
Strelca: 0:1 Marco Da Silva (25.), 1:1 Milan Tučić (53.).
Rudar: Malnar, Kašnik, Vasiljević, Tomašević, Pušaver, Muić (od 46. Šantek), Kamara (od 38. Solomun), Parfitt-Williams (od 67. Pišek), Bolha, Tučić, Radić.
Krško: Zalokar, Štefulj, Brekalo, Kulinitš, Hing-Glover, Da Silva, Ogrinec (od 79. Kovačič), Srečković, Volarič, Ristovski (od 69. Božić), Vekić (od 59. Mandić).
Rumeni kartoni: Muić, Vasiljević; Božič.
Rdeči karton: /

»PETARDA« V BREŽIŠKI MREŽI
Novo sezono v 2. SNL so minulo soboto začeli tudi nogometaši NK Brežice Terme Čatež, in sicer z domačo tekmo proti ptujski Dravi. Že takoj na začetku pa so doživeli visok poraz (1:5), a je toliko golov v brežiški mreži bolj posledica lastnih napak in izgubljenih žog kot pa česa drugega. Gostje so po prvem polčasu vodili z dvema zadetkoma prednosti (Kolar in Pirtovšek), v prvih desetih minutah drugega dela pa zadeli še dvakrat (Bizjak in Šporn iz 11-m). Brežičani so v 68. minuti prek Korejca Hyun Jin Leeja dosegli vsaj častni zadetek, šest minut pred koncem tekme pa je v domači mreži »odjeknila petarda«, ko je peti štajerski gol dosegel še Cuffaro. Brežičani so nastopili v postavi: Račič, Kodelič (od 85. Selimovič), Babnik, Kramarić, Božič, Urbanč, Jurečič (od 65. Predanič), Jakolić, Felja, Drugovič, Horvat (od 56. Lee). Varovanci trenerja Iztoka Kapušina so že takoj prikovani na dno lestvice, v drugem krogu pa bodo v soboto gostovali pri Ankaranu Postojna.

R. R., vir: rtvslo.si