22.03.2019

Krčani v Stožicah zadeli po več kot enem mesecu in iztržili remi; do točke tudi Brežičani

Objavljeno: Nedelja, 30.09.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_maribor61

Krški nogometaši na čelu s trenerjem Alenom Ščulcem so tudi na drugi tekmi proti Olimpiji v tej sezoni ostali neporaženi (foto: arhiv PO).

Krški nogometaši so po štirih zaporednih porazih brez doseženega gola po več kot enem mesecu končno le zadeli in se z gostovanja pri Olimpiji vračajo s točko, ki bo mogoče v nadaljevanju sezone še kako pomembna. Kljub temu so po še nepopolnem 11. krogu Prve lige padli na zadnje, 10. mesto na lestvici, tako zdaj za predzadnjim Rudarjem zaostajajo dve točki.

Ljubljančani so bili večino tekme proti Krškemu, ki je igralo brez kaznovanega Marca Da Silve, boljši tekmec, a premalo konkreten ob strnjeni obrambi gostov in premalo zbran pri realizaciji. V prvem polčasu je prevladovala Olimpija, ki je imela žogo praktično ves čas v posesti, v 16. minuti pa je tudi zadela. Takrat je Dino Štiglec podal z leve strani, pred golom pa se je najbolje znašel Jucie Lupeta, ki je dosegel svoj peti gol v sezoni.

Lupeta je poskusil tudi v 25. minuti, a je Marko Zalokar strel obranil, pri Ljubljančanih pa so priložnosti v prvem polčasu zapravili še Aris Zarifović v drugi minuti z glavo, Matic Črnic z nenatančnim strelom s 13 metrov v četrti minuti in Eric Boakye v 40. minuti, ko je prav tako žogo poslal mimo gola. Pri gostih je v sedmi minuti Luka Volarič streljal čez gol s slabih 20 metrov, s podobne razdalje pa je Dalibor Volaš s prostega strela v 28. minuti oplazil prečko.

Uvod drugega polčasa je bil precej miren, v 62. minuti pa je znova streljal Črnic, a je bil Zalokar pripravljen, tako kot v 64. minuti po novem Črničevem poskusu. V 72. minuti je malce previsoko meril Rok Kronaveter z roba kazenskega prostora. Le dve minuti pozneje pa so Krčani kar nekako presenetljivo izenačili. Žoga se je tudi z nekaj sreče znašla pri Milanu Ristovskem, ki je v igro prišel osem minut prej, približno deset metrov od gola, od tam pa je nogometaš Krškega zanesljivo zadel ljubljansko mrežo. V 85. minuti je s 15 metrov priložnost Olimpije za novo vodstvo zapravil Kronaveter, čigar strel je Zalokar ukrotil. To pa je bila tudi zadnja priložnost tekme.

Krčani, ki so tako še drugič v sezoni igrali neodločeno proti aktualnim državnim in pokalnim prvakom, bodo v 12. krogu v petek ob 17.30 na Gubcu gostili Velenjčane, z morebitno zmago pa bi se spet zavihteli pred njih na 9. mesto. Izkupiček Krškega po 11 odigranih tekmah je 8 točk (zmaga ter po pet remijev in porazov) z gol razliko 5:14.

Olimpija - Krško 1:1 (1:0)

Stadion Stožice, 2000 gledalcev, sodniki: Jug (Tolmin), Gabrovec (Markovci) in Perger (Maribor).
Strelca: 1:0 Lupeta (16.), 1:1 Ristovski (74.).
Olimpija: Ivačič, Štiglec, Zarifović, Bagnack, Boakye, Tomić, Putinčanin, Črnic (od 82. Suljić), Lupeta, Kronaveter, Vombergar.
Krško: Zalokar, Štefulj, Brekalo, Kulinitš, Hing-Glover, Ogrinec, Kovačič, Srečković, Volarič, Vukušić (od 66. Ristovski), Volaš (od 90. Vekić).
Rumena kartona: Bagnack; Kovačič.
Rdeči karton: /.

Brežičani favorizirani Nafti odščipnili točki

Nogometaši NK Brežice Terme Čatež so v 9. krogu 2. SNL gostovali pri do tega kroga vodilni lendavski Nafti 1903 in se z njo razšli brez zadetkov ter se domov vrnili z veliko točko. Brežičani, ki so tekmo končali samo z deseterico, saj je povsem na koncu v 93. minuti Edi Horvat prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton, so s tem prišli do šeste točke v sezoni, kar jih še vedno uvršča na predzadnje, 15. mesto na lestvici. Proti Prekmurcem je trener Nebih Zeneli na zelenico poslal naslednjo postavo: Kramer, Lebar, Panadić (od 33. Mirt), Urbanč, Drugovič (od 89. Kramarić), Blažević, Predanič, Belak (od 79. Horvat), Felja, Domić, Babnik. 10. krog med drugim prinaša tudi posavsko-dolenjski dvoboj, saj v soboto v Brežice (ob 15.30) prihaja novomeška Krka.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si