18.01.2019

Krčani z evrogolom Da Silve do prve zmage v sezoni

Objavljeno: Nedelja, 19.08.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_celje05

Krški nogometaši so na zahtevnem gostovanju pri Muri dosegli prvo zmago v sezoni (foto: arhiv PO).

Nogometaši Krškega so v nedeljskem popoldnevu v sklopu 5. kroga 1. SNL odigrali prvi uradni prvoligaški obračun proti Muri iz Murske Sobote. Tudi drugo gostovanje v Prekmurju v roku nekaj dni - sredi tedna so kar z 8:0 zmagali proti Turnišču v 1. krogu Pokala Slovenije - se je za zeleno-bele končalo zmagovito, saj so s prekrasnim zadetkom Marca Da Silve iz prostega strela prvič v sezoni osvojili poln izkupiček točk.

Prvi polčas v Fazaneriji ni ponudil prav veliko nevarnih akcij. V precej enakovredni predstavi v praktično vseh pogledih igre je bilo še najbolj nevarno v 19. minuti, ko je streljal Alen Kozar, a je gostujoča obramba pravočasno blokirala strel, in v 39. minuti, ko je na drugi strani od daleč meril Da Silva, Dean Šafarić pa je bil na mestu.

Precej živahnejši je bil uvod drugega dela, v katerem je prednjačila Mura, ko je zagrozila v 52. minuti prek Žana Karničnika, v 54. prek Luke Bobičanca, v 56. pa še prek Kozarja (prva dva sta bila malce premalo natančna, Kozarju pa je strel obranil Marko Zalokar). Toda v 62. minuti so gostujoči nogometaši povedli, potem ko je Da Silva izvrstno izvedel prosti strel s 25 metrov malce z leve in žogo poslal v levi zgornji kot vrat tekmeca. To je bil njegov drugi gol v sezoni, prvega je prav tako zabil iz prostega strela. A v 74. minuti so Krčani ostali le z deseterico na igrišču, saj je Slavko Brekalo dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Toda Sobočanom številčne prednosti ni uspelo unovčiti, še najbližje izenačenju je bil Luka Šušnjara v tretji minuti sodniškega dodatka, ko je sprožil z glavo po podaji z leve strani, a je bil Zalokar na mestu. Tako je ostalo pri 0:1 in veliki zmagi Krškega, ki je s tem z 9. skočilo kar na 5. mesto na lestvici, po petih odigranih tekmah imajo Krčani 6 točk (po ena zmaga in poraz ter trije neodločeni izidi) z gol razliko 3:4.

Nova tekma Krško čaka v soboto ob 20.00, ko v goste pride kranjski Triglav.

Mura - Krško 0:1 (0:0)

Stadion Fazanerija, 2200 gledalcev, sodniki: Matković, Kordež (oba Ravne na Koroškem) in Friš (Sladki Vrh).
Strelec: 0:1 Da Silva (62.).
Mura: Šafarić, Bošković (od 80. Maroša), Karničnik, Kous, Kouter, Peričić, Šturm, Kozar, Maruško (od 70. Horvat), Bobičanec (od 71. Šušnjara), Sirk.
Krško: Zalokar, Brekalo, Hing-Glover, Kulinitš, Tomić, Zakrajšek, Da Silva, Ristovski (od 76. Sokler), Srečković, Volarič, Mandić (od 83. Božić).
Rumeni kartoni: Bobičanec, Kozar; Brekalo, Tomić.
Rdeči karton: Brekalo (74.).

Brežičani v sezono s tremi porazi
Nogometaši NK Brežice Terme Čatež so slabo začeli sezono v 2. SNL. V soboto so na domači tekmi proti ljubljanskemu AŠK Bravo doživeli še tretji poraz v prav toliko krogih. Gosti so prišli v vodstvo že po petih minutah, ko je zadel Marko Huč. Marko Jakolić je 11 minut kasneje izid poravnal. 14 minut do konca tekme pa je usodo Brežičanov zapečatil Mustafa Nukić. Brežiški nogometaši so igrali v postavi: Travnikar, Čagalj, Kramarić, Jurečič, Jakolić, Urbanč, Drugovič (od 55. Predanič; od 86. Mirt), Panadić, Kodelič, Felja, Turković (od 63. Horvat). Po treh odigranih tekmah so tako še vedno brez osvojene točke, z gol razliko 3:10, in zasedajo zadnje, 16. mesto na lestvici. Naslednja priložnost za prve točke v sezoni bo v soboto, ko bodo gostovali pri ravenskem Fužinarju (ob 17.00).

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si