25.03.2019

Krško do prve spomladanske točke; Brežičani izgubili proti Bravu

Objavljeno: Nedelja, 10.03.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija

Krški nogometaši so devet minut pred koncem izenačili in osvojili prvo točko v nadaljevanju sezone (foto: arhiv PO).

Nogometaši Krškega so v nedeljskem popoldnevu na domači tekmi proti Celju prišli do prve točke v spomladanskem delu, potem ko so igrali neodločeno 1:1. Krčanom je 16. točko v sezoni zagotovil Marco Da Silva, ki je že petič zadel iz prostega strela.

Krčani so v boju za obstanek prekinili niz treh zaporednih porazov. Proti Celjanom, ki so vodilna ekipa v ligi po številu remijev (9), so osvojili pomembno točko. Prvi polčas ni ponudil posebej razburljive predstave. Ta je bila dokaj enakovredna, oboji so imeli nekaj (pol)priložnosti, eno lepših je v 40. minuti zapravil Janez Pišek, ko je z dobrih desetih metrov neoviran streljal, Marko Zalokar pa se je izkazal.

Sicer pa so imeli Celjani priložnost tudi v četrti minuti, ko je Tadej Vidmajer od daleč zatresel okvir vrat, Amadej Brecl je v 16. minuti iz bližine zadel zunanji del mreže, Dušan Stojinović pa je v 20. minuti prav tako iz bližine žogo poslal čez gol. Krčani so bili še najbolj nevarni v peti minuti, ko je poskus Anteja Vukušića ustavil Metod Jurhar.

Takoj po začetku drugega dela je imel prvi strelec lige Rudi Požeg Vancaš izjemno priložnost za celjsko vodstvo, a je iz bližine žogo poslal čez vrata. Zato pa je bil uspešnejši v 55. minuti, ko je unovčil podajo Lovra Cveka v prazen prostor in zadel za 1:0. To je bil 12. gol Požega Vancaša v sezoni.

Krčani so zatem poskušali priti do izenačenja, kar jim je uspelo v 81. minuti. Takrat je Da Silva izvedel prosti strel z 19 metrov, žoga je zadela nekoga v celjskem živem zidu, spremenila smer in končala v mreži. V 83. minuti so imeli domači novo priložnost po kotu, bili živahnejši ob koncu tekme, a do zmage jim ni uspelo priti.

Še naprej zadnjeuvrščeni Krčani bodo v 23. krogu v soboto gostovali v Murski Soboti.

Krško - Celje 1:1 (0:0)

Stadion Matije Gubca, 300 gledalcev, sodniki: Šmajc, Žunič in Brezar.
Strelca: 0:1 Požeg Vancaš (55.), 1:1 Da Silva (81.).
Krško: Zalokar, Vojković, Cetina, Batarelo, Volarič, Kordić, Petrović (od 60. Sokler), Da Silva, Jandrek (od 87. Ilić), Volaš, Vukušić.
Celje: Jurhar, Vidmajer, Zaletel, Stojinović (od 81. Flis), Brecl, Pišek, Cvek (od 84. Pungaršek), D. Štraus, Požeg Vancaš, Lotrič, Vizinger (od 90. Kerin).
Rumeni kartoni: Petrović, Volarič, Cetina, Sokler; Brecl.
Rdeči karton: /.

Brežičani v pomlad s porazom

Po zimskem premoru ta vikend nadaljujejo tudi moštva v 2. SNL. Nogometaši NK Brežice - Terme Čatež, ki so "prezimili" na zadnjem mestu, so v 18. krogu v soboto gostovali pri AŠK Bravo, trenutno drugouvrščeni ekipi. Potem ko so že v 4. minuti povedli (strelec Luka Duvnjak), so Ljubljančani sedem minut pozneje izenačili, zadel je Žinko. Vse do 83. minute je Brežičanom kazalo, da bi lahko z gostovanja pri močnem Bravu odnesli točko, a so domači po zadetku Brekala povedli, v 92. minuti pa po uspešno izvedeni 11-metrovki (Agboyi) postavili tudi končni izid 3:1. Brežičani, ki jih v spomladanskem delu vodi trener Darko Karapetrović, še naprej ostajajo na zadnjem, 16. mestu, v naslednjem krogu pa jih čaka domača tekma proti Fužinarju (16. 3. ob 15.00).

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si