24.03.2019

Krško in Brežice na zadnjem mestu

Objavljeno: Nedelja, 07.10.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_maribor54

Krški napadalec Ante Vukušić je v 19. minuti z osmih metrov zadel vratnico (foto: arhiv PO).

V derbiju "spodnjega doma" sta se že v petek v 12. krogu Prve lige zadnje Krško in predzadnji Rudar iz Velenja na stadionu Matije Gubca razšla brez zadetkov. Ekipi sta kar štirikrat zadeli okvir vrat. Oboji tako še vedno ostajajo pri dnu prvenstvene razpredelnice.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, čeprav sta ekipi kar trikrat zatresli okvir vrat. Prvi je sicer zagrozil Marco Da Silva v sedmi minuti, ko je s prostega strela z 20 metrov meril malce previsoko. Tri minute pozneje je na drugi strani David Arap s strelom z glavo s 14 metrov zadel prečko, v 19. minuti je krški napadalec Ante Vukušić z osmih metrov zadel vratnico, v 26. pa je Milan Tučić z roba kazenskega prostora zadel vratnico gola domačih.

Po mirnejšem uvodu drugega polčasa je v 57. minuti najprej zagrozil Vukušić, čigar strel je obranil Marko Pridigar, v 61. minuti je Milan Ristovski s strelom z 18 metrov oplazil prečko, v 69. minuti je Nenad Srečković le za malce zgrešil cilj, v 75. pa je Pridigar izvrstno posredoval po novem poskusu Ristovskega. V 78. je na drugi strani z glavo streljal Žiga Škoflek, a tudi njemu ni uspelo spremeniti začetnega izida, tako kot ne v prvi minuti sodniškega dodatka, ko se je izkazal Zalokar. V izdihljajih tekme je še enkrat poskusil Škoflek, takrat z glavo, a je žogo poslal nekaj centimetrov mimo vrat. Še končna statistika: posest žoge 58:42, streli v okvir vrat 4:2 – oboje v korist gostov.

Krčani bodo po reprezentančnem premoru v 13. krogu v nedeljo, 21. oktobra, gostovali v Celju. Po prvi četrtini prvenstva so z devetimi točkami zasidrani na zadnjem mestu in še naprej zaostajajo dve točki za devetimi Velenjčani.

Krško - Rudar 0:0

Stadion Matije Gubca, 400 gledalcev, sodniki: Kajtazović (Kranj), Kasapović (Ljubljana) in Mikača (Višnja Gora).
Krško: Zalokar, Štefulj, Kulinitš, Brekalo, Hing-Glover, Srečković, Da Silva, Volarič, Ristovski (od 84. Ogrinec), Vukušić (od 58. Sokler), Volaš.
Rudar: Pridigar, Kašnik, Tomašević, Pušaver, Hrubik, Bolha, Pušnik (od 54. Črnčič), Arap, Radić (od 65. Škoflek), Trifković, Tučić (od 74. Vodeb).
Rumeni kartoni: Da Silva, Volarič, Volaš; Bolha, Pušnik, Pušaver.
Rdeči karton: /.

Po porazu s Krko Brežičani padli na zadnje mesto

Nogometaši NK Brežice Terme Čatež so v soboto 10. krogu 2. SNL lovili šele drugo zmago v sezoni, a je žal niso dosegli, saj se je posavsko-dolenjski derbi na brežiškem stadionu končal v korist gostov iz Novega mesta - Krka je zmagala z 1:0. Odločil je gol iz enajstmetrovke, v 23. minuti je s strelom z bele točke zadel Matej Potokar. Ker so do tega kroga zadnjeuvrščena Brda dosegla prvo zmago v sezoni, so se točkovno izenačila z Brežičani (oboji imajo šest točk), a so slednji padli na zadnje mesto, saj imajo slabšo razliko v zadetkih (7:22). Posavski drugoligaš je proti Dolenjcem igral v naslednji postavi: Kramer, Čagalj, Blažević, Urbanč, Drugovič (od 88. Kramarić), Predanič, Belak (od 67. Mirt), Felja, Domić, Babnik, Turković (od 72. Lee). Naslednjo ligaško tekmo Brežičani igrajo v soboto, 13. oktobra, ob 15.30 v gosteh proti Iliriji 1911.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si