19.04.2024

Krško ni uspelo presenetiti Olimpije

Objavljeno: Nedelja, 02.10.2016    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_olimpija35

Veselje Ibrahima Arafata Mensaha in soigralcev po izenačujočem golu. Mensah je dosegel prvi gol za Krško v 1. SNL.

Decembra lani je Olimpija nazadnje gostovala v Krškem in takrat doživela poraz, krški navijači pa so na podoben razplet upali tudi v nedeljo na tekmi 12. kroga letošnje sezone 1. SNL, vendar se ni izšlo. Ljubljančani so na Gubcu zmagali z 1:2, s tem da so dosegli samo en gol, kajti Krčani so si že takoj na začetku tekme zabili avtogol in s tem nekako tlakovali pot do Olimpijine zmage.

krsko_olimpija14

Pred začetkom tekme smo bili na Gubcu priča minuti molka v spomin na preminulega mladega nogometaša NK Krško Dejana Tepića. Igralci Krškega so v ta namen nosili tudi črne trakove, navijači pa so obesili tudi transparent.

Rezultat je bil za Ljubljančane, ki so v prvenstvu zadržali štiri točke prednosti pred Mariborom, spet boljši od same igre, predvsem to velja za prvi polčas. Igralci Olimpije so sicer v njem imeli terensko premoč, a njihovi napadi so bili nekonkretni, priložnosti za gol pa redke. Na njihovo srečo pa so jim tokrat pomagali kar krški nogometaši, ki v uvodnih minutah niso izkoristili dveh lepih priložnosti, predvsem Ibrahim Arafat Mensah, ki je ob posredovanju gostujočega branilca streljal čez gol, na drugi strani pa kar sami premagali svojega vratarja. V 7. minuti je namreč Denis Klinar na desni strani podal visoko žogo proti Andražu Kirmu, pred vratarjem Markom Zalokarjem pa je nespretno in nesrečno posredoval Klemen Šturm in mimo njega poslal žogo v mrežo. Le nekaj minut zatem bi lahko domači izenačili, David Bučar je sam prišel pred ljubljanskega vratarja Roka Vodiška, a mu je ta uspešno zmanjšal kot strela, tako da ga ni uspel premagati. Pred krškim golom je bilo vroče v 16. minuti, ko je po protinapadu in podaji Blessinga Elekeja Miha Zajc dosegel gol, a si je pri zaustavljanju žoge pomagal z roko. V prvem polčasu je od daleč neuspešno poskušal presenetiti domačega vratarja Zalokarja še Ricardo Alves, to pa je bilo tudi vse, kar je v prvem delu videlo 1500 gledalcev, med katerimi je bilo zagotovo kakih 150 navijačev Olimpije (tako na travi kot na tribuni), ki so med tekmo marsikdaj preglasili domače Nuclear Power Boyse.

V drugem polčasu so Ljubljančani vendarle pokazali več. Eleke je nevarno prodiral po levi strani, pripravil dve priložnosti Roku Kronavetru, ki pa mu je Zalokar oba strela ubranil. V 68. minuti pa so se veselili krški navijači, ko je Mensah po domiselni podaji Tima Čeha lepo sprejel žogo, se otresel Klinarja, Vodiška pa premagal z natančnim strelom. Prejeti gol je aktualne državne prvake povsem predramil. Začeli so z ofenzivo, Leon Benko je iz ugodnega položaja streljal čez gol, Elekeju je po strelu z glavo z nenavadno obrambo veselje preprečil Zalokar, v 80. minuti pa je odločila individualna kakovost Etiena Velikonje, ki se je odlično znašel v kazenskem prostoru, uspešno preigraval, nato pa mimo Zalokarja poslal žogo v mrežo. Po ponovnem vodstvu so imeli Ljubljančani še nekaj polpriložnosti, toda izid se ni spremenil, tako da se je rajanje najzvestejših navijačev Olimpije lahko začelo.

Krško je tako doživelo šesti poraz v sezoni, zaenkrat pa z 12 točkami še trdno drži 8. mesto na lestvici. Zdaj sledi reprezentančni premor, tako da bodo Krčani naslednjo tekmo odigrali 14. oktobra v Novi Gorici.

Krško - Olimpija 1:2 (0:1)

* Stadion Matije Gubca, gledalcev 1500, sodniki: Ponis (Koper), Vidali (Gračišče), Patarić (Izola).
* Strelci: 0:1 Šturm (7., ag), 1:1 Mensah (68.), 1:2 Velikonja (80.).
* Krško: Zalokar, Pušaver, Dušak, Krajcer, Šturm, Kramarič (od 88. Špiler), Sadiković, Jurečič (od 57. Vuklišević), Bučar (od 66. Čeh), Dangubić, Mensah.
* Olimpija: Vodišek, Klinar, Delamea Mlinar, Kelhar, Krefl, Alves (od 64. Matić), Zajc, Kronaveter, Kirm (od 70. Velikonja), Benko (od 85. Wobay), Eleke.
* Rumeni kartoni: Pušaver, Šturm; Alves, Kelhar.
* Rdeč karton: /

Brežičani izgubili v Veržeju
Igralci NK Brežice - Terme Čatež so v 9. krogu 2. SNL ta vikend gostovali pri Farmtech Veržeju in se domov vrnili s porazom. Domačini so jih premagali s 3:1, pri čemer so dva gola dosegli iz najstrožje kazni, poraz Brežičanov pa je na koncu omilil njihov najboljši strelec v tej sezoni Nikola Gatarić. Brežiški nogometaši ostajajo na 5. mestu med drugoligaškimi klubi.

Postava NK Brežice - Terme Čatež v Veržeju: Miljanović, Jakolić, Azinović, Ojdanić, Gatarić, Turk, Drugovič (od 66. Derenda), Jeleć, Martić (od 46. Rožman), Kuntarič, Hadžanović (od 79. Božič).

R. R., vir: prvaliga.si