Krško tretjo sezono v prvi ligi začelo z zmago

Objavljeno: Nedelja, 16.07.2017    Rubrika: Nogomet    Ogledov: 709Redakcija
krsko_gorica49

Slavje Miljana Škrbića in soigralcev ob prvem zadetku ...

Nogometaši Krškega so danes odigrali prvo tekmo nove sezone Prve lige Telekom Slovenije in za uvod premagali Gorico z 2:1. Prvo zmago v tretji prvoligaški sezoni je za Krčane, ki so igrali v novih dresih, priboril dvakratni strelec na tekmi Miljan Škrbić. Novi trener Stipe Balajić je tako na prvi uradni tekmi na klopi Krškega debitiral z zmago.

krsko_gorica56

... in še ob drugem

Poleg trenerja Balajića se je v dresu Krškega z dobro igro predstavilo tudi nekaj novincev v ekipi. Goričani, aktualni slovenski podprvaki, so igrali prvo domačo prvenstveno tekmo po seriji treh evropskih, že v četrtek jih čaka lov na zaostanek dveh golov z gostovanja s Panioniosom. Krčani bi lahko prišli do vodstva že v 18. minuti, ko se je sam v sredini kazenskega prostora pred vratarjem Gregorjem Sorčanom znašel novi domači napadalec Nikola Mandić, vendar je čuvaj mreže gostov žogo uspel odbiti. V 40. minuti je po odbijanju žoge v domačem kazenskem prostoru žoga nepričakovano prišla do Donatusa Josepha Edafeja, ki pa se nekaj metrov od gola ni znašel in je žogo le oplazil.

krsko_gorica15

Novi trener Krškega Stipe Balajić (desno) je svoje varovance na prvi uradni tekmi na krški klopi popeljal do zmage.

Kmalu po začetku drugega dela pa se je zatresla gostujoča mreža. Škrbić je začel akcijo gostiteljev, poslal žogo na levo stran kazenskega prostora do prostega Tonćija Mujana. Ta je podal proti Škrbiću, ki je utekel pred gol in nato prejeto žogo med nogama Sorčana z glavo poslal v mrežo. Le šest minut kasneje je bil po akciji s kota ponovno v ospredju Škrbić, ki se je otresel Mihe Gregoriča in z glavo z neposredne bližine poslal žogo v prazno mrežo.

Goriški trener Miran Srebrnič je v igro poslal sicer člana udarne zasedbe Rifeta Kapića in Nigerijca Bedeja Amarachija Osujija, ki se je na pravem mestu znašel že štiri minute po vstopu v igro, izkoristil zmedo gostiteljev, ki so po podaji Kapića v kazenski prostor slabo odbijali žogo. Do nje je prišel Osuji in jo poslal ob vratnici v gol. Krški vezist Uroš Jovanović se je v 69. minuti dobesedno sprehodil v kazenskem prostoru gostov, njegov strel je Sorčan odbil, Mandić pa še drugega darila ni znal pretvoriti v zadetek. Tako je ostalo pri zmagi Krškega z 2:1 in osvojenih prvih treh točkah v novi sezoni, kar daje upanje za naprej.

Krčani prihodnji vikend v 2. krogu gostujejo v Kidričevem pri Aluminiju.

KRŠKO - GORICA 2:1 (0:0)

Stadion Matije Gubca, gledalcev 850, sodnik: Damir Skomina (Koper).
Strelca: 1:0 in 2:0 Miljan Škrbić (50., 56.), 2:1 Bede Amarachi Osuji (65.).
Krško: Zalokar, Šturm, Krajcer, Dušak, Gorenc, Jakolić, Mujan, Jurina, Mandić (od 90. Ejup), Jovanović (od 83. Kovačič), Škrbić (od 80. Nakić).
Gorica: Sorčan, Škarabot, Gregorič, Curk, Kolenc, Kavčič, Humar (od 75. Žigon), Marinič, Nagode (od 61. Osuji), Filipović, Edafe (od 61. Kapić).
Rumena kartona: Jakolić; Kavčič.