Mariborčani na Gubcu v treh minutah odločili zmagovalca

Objavljeno: Sobota, 15.09.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_maribor20

Začetni enajsterici so na igrišče pospremili mladi nadebudni nogometaši iz Nogometne šole NK Krško.

Sobotni nogometni praznik na stadionu Matije Gubca v Krškem je na razočaranje domačih navijačev, ki so lepo zapolnili glavno tribuno, pokvarila zmaga Maribora, ki je s tem še utrdil vodstvo v Prvi ligi Telekom Slovenije. V drugem polčasu sta v razmiku treh minut zadela Jan Mlakar in Dino Hotić. Za Krčane sta prvič zaigrali tudi najnovejši okrepitvi Dalibor Volaš in Ante Vukušić.

krsko_maribor62

Krški trener Alen Ščulac je ravno na dan tekme praznoval 47. rojstni dan, a njegovi varovanci mu žal niso pripravili največjega darila - zmage nad Mariborom.

Vijoličasti so še naprej edino neporaženo moštvo v prvenstvu. Mariborčani so se sredi tedna srečno izvlekli v pokalu, ko so z dvema goloma v sodnikovem podaljšku izločili Bravo. Delovali so utrujeno, kar trener Darko Milanič pripisuje napornemu začetku sezone. Tokrat je Milanič lahko spet računal na povratnika po poškodbi Jasmina Handanovića in Marka Šulerja ter Mlakarja, ki se je vrnil v moštvo po kvalifikacijah z mlado reprezentanco.

Osmouvrščeno Krško ima težave z učinkovitostjo, saj je doseglo le štiri zadetke, zato sta ekipo okrepila Hrvat Vukušić in povratnik na slovenske zelenice Volaš, ki je v slovenskem prvenstvu dosegel že 86 golov. Oba novinca sta na zelenico vstopila v drugem polčasu, a nista uspela preprečiti prvega domačega poraza Krškega v tej sezoni. Krčani so do zdaj na sedmih tekmah proti Mariboru na domačem stadionu osvojili le eno točko.

V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost za Maribor že v 7. minuti Mitja Viler, ki je močno streljal, a se je izkazal vratar Marko Zalokar. Na drugi strani je Krško Handanovića še najbolj ogrozilo v 18. minuti, ko je Marco Da Silva prišel do strela v kazenskem prostoru, a meril preveč po sredini, tako da je mariborski vratar žogo ustavil.

Gosti so povedli v 56. minuti, ko je Luka Zahović podal žogo za hrbet obrambe, kamor je stekel Mlakar, preigral še vratarja in zadel za 0:1. To je bil njegov peti zadetek v sezoni. Že tri minute pozneje je bilo 0:2, potem ko je znova podal Zahović, in sicer z desne strani kazenskega prostora, kjer si je z nepopustljivostjo priboril žogo, na drugi strani pa je bil z glavo na pravem mestu Hotić. Tudi on ima zdaj na vrhu lestvice strelcev pet golov.

V 75. minuti so imeli Mariborčani še eno lepo priložnost, ko je v kazenskem prostoru povsem neoviran do strela prišel Zahović, a je Zalokar dobro posredoval. Vratar domačih je dobil tudi njun dvoboj v 90. minuti. Še več vode na mariborski mlin je steklo v 78. minuti, ko je zaradi nevarnega štarta Leo Ejup dobil drugi rumeni karton in moral iz igre. Kljub temu je tudi Krško še zagrozilo, v 82. minuti je z glavo poskusil Aleksandr Kulinitš, toda žogo poslal čez vrata.

To je bil tretji poraz Krčanov v sezoni, ob eni zmagi in štirih neodločenih izidih ostajajo pri sedmih točkah (gol razlika 4:8), na lestvici pa so eno mesto izgubili, tako da so zdaj osmi. V 9. krogu bodo igrali v Novi Gorici (22. september ob 18.00), že med tednom pa tudi tekmo 2. kroga Pokala Slovenije v gosteh pri Celju.

Krško - Maribor 0:2 (0:0)

Stadion Matije Gubca, 1300 gledalcev, sodniki: Kovačič (Grosuplje), Vukan (Gornja Radgona) in Smej (Fokovci).
Strelca: 0:1 Mlakar (56.), 0:2 Hotić (59.).
Krško: Zalokar, Kulinitš, Brekalo (od 62. Vukušić), Ejup, Štefulj, Zakrajšek, Kovačič, Da Silva, Hing-Glover, Srečković, Vekić (od 53. Volaš).
Maribor: Handanović, Pihler, Ivković, Šuler, Viler, Dervišević, Vrhovec (od 90. Santos), Vršič (od 88. Cretu), Hotić, Mlakar (od 76. Mešanović), Zahović.
Rumeni kartoni: Da Silva, Ejup, Brekalo; Šuler, Dervišević, Vršič, Zahović.
Rdeči karton: Ejup (78.).

Brežičani izgubili petič v sezoni

Potem ko so v prejšnjem krogu dosegli prvo zmago v tej sezoni (2:1 proti klubu Vitanest Bilje) in se odlepili z zadnjega mesta na lestvici, so nogometaši NK Brežice Terme Čatež v 7. krogu ta vikend gostovali v Rogaški Slatini in se domov vrnili z novim porazom, že petim v sezoni. Vsi zadetki so bili doseženi že v prvem polčasu, med 15. in 38. minuto, Rogaška je visoko zmagala s 4:0 (strelci: Čuček 2x, Antonić in Neskič). Brežičani so od 67. minute igrali z igralcem manj, saj je direktni rdeči karton dobil Antonio Lebar. Proti Rogaški so igrali: Travnikar, Lebar, Čagalj, Blažević, Urbanč, Panadić (od 77. Horvat), Mirt (od 63. Drugovič), Kodelič, Božič, Felja, Turković (od 73. Belak). To je bila tretja tekma za novega trenerja Brežičanov Nebiha Zenelija, ki je po slabem začetku zamenjal Iztoka Kapušina. Zeneli je tako doživel prvi trenerski poraz, predtem so njegovi varovanci na dveh domačih tekmah remizirali (1:1 proti CherryBox24 Tabor Sežana) in, kot že omenjeno, zmagali proti Biljam. S 4 točkami (gol razlika 6:20) trenutno zasedajo 14. mesto med 16 drugoligaši. V naslednjem, 8. krogu jih čaka domača tekma proti Roltek Dobu (sobota ob 16.00).

R. R., vir: rtvslo.si, nzs.si