19.06.2019

Mura razbila Krčane; Brežičani do pomembnih treh točk

Objavljeno: Nedelja, 17.03.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija
Potem ko so prvi dve medsebojni tekmi v tej sezoni Prve lige nogometaši Krškega proti Muri dobili, v tretje ni šlo, saj so v 23. krogu visoko izgubili na gostovanju v Murski Soboti. Poraz s kar 5:0 pomeni že peto tekmo zapored brez zmage in vse bolj trdno zadnje mesto na prvenstveni lestvici.

Navijači Mure so videli prvo zmago svojih ljubljencev po 16. krogu. Tokrat so Sobočani z dobro realizacijo (prve tri gole so dosegli iz prvih treh strelov v okvir) hitro odločili tekmo. Domačini, ki so igrali brez kaznovanega nekdanjega igralca Krškega Klemna Šturma, so prvi polčas zasluženo dobili z 2:0. V 19. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal Amadej Maroša, ki je svoj drugi zadetek v sezoni dosegel po tem, ko je sprejel podajo v globino, nato pa preigral nekaj branilcev Krškega in žogo poslal v mrežo.

Na 2:0 je povišal Luka Bobičanec v 40. minuti, potem ko je po kotu zadel z leve strani s približno 18 metrov. Tudi za Bobičanca je bil to drugi gol sezone. Krčani, ki so pogrešali Luko Volariča, so v 32. minuti tudi zadeli, a je bil Dalibor Volaš v prepovedanem položaju. Omeniti velja še poskus Esterja Soklerja z glavo v 12. minuti, ki pa je bil nenatančen.

Po vsega nekaj sekundah drugega polčasa so črno-beli povedli. Luka Šušnjara je prodrl po levi strani, prišel v kazenski prostor, žogo poslal pred gol, kjer jo je v mrežo potisnil Maroša. Le malce zatem so bili na drugi strani nevarni še Krčani, a je Ante Kordić žogo poslal malo mimo gola, tako kot malo pozneje v soboški vrsti Nino Kouter.

V 55. minuti je imel Marco Da Silva na voljo prosti strel v zanj ljubem območju na približno 20 metrih, žogo je poslal pod živim zidom, toda Matko Obradović je bil pozoren in žogo ujel. Še večjo priložnost so imeli Krčani v 61. minuti, ko so imeli na voljo najstrožjo kazen, streljal je Volaš, Murin vratar pa se je še enkrat izkazal.

V 69. minuti so domači še povečali prednost, potem ko je po levi strani prodrl Klemen Pucko in zabil svoj prvi prvoligaški zadetek. V 75. minuti je le malce previsoko meril Šušnjara, zato pa je bil po podaji Žana Karničnika iz bližine natančnejši Matic Maruško v 87. minuti, ko je zadel za 5:0. To je tudi najvišja zmaga Mure v sezoni in na drugi strani najvišji poraz Krškega.

Krško, ki je s 16 točkami (gol razlika 16:39) še naprej trdno zasidrano na zadnjem mestu - do predzadnje Gorice, ki ima tekmo manj, ga loči šest točk -, po reprezentančnem premoru v 24. krogu doma gosti Triglav (31. marca ob 15.00).

Mura - Krško 5:0 (2:0)

Stadion Fazanerija, 2000 gledalcev, sodniki: Obrenović, Praprotnik in Pospeh.
Strelci: 1:0 Maroša (19.), 2:0 Bobičanec (40.), 3:0 Maroša (46.), 4:0 Pucko (69.), 5:0 Maruško (87.).
Mura: Obradović, Pucko, Maruško, Peričić, Kous (od 71. Ćerimagić), Lorbek, Kozar (od 81. Šporn), Kouter, Šušnjara, Bobičanec (od 63. Karničnik), Maroša.
Krško: Zalokar, Batarelo, Zakrajšek, Cetina, Vojković, Kordić, Da Silva, Petrović (od 77. Vekić), Sokler (od 46. Kovačič), Volaš, Vukušić (od 46. Jandrek).
Rumeni kartoni: Kous, Maruško; Vukušić, Zakrajšek.
Rdeči karton: /.

Utrinek s tekme med Brežicami in Fužinarjem (foto: Facebook profil NK Brežice 1919)

Brežiški nogometaši razveselili navijače

19. krog 2. SNL je prinesel veselje v brežiškem taboru, saj so nogometaši NK Brežice - Terme Čatež pred 230 gledalci na brežiškem stadionu ugnali trenutno osmouvrščeno ekipo Fužinar Vzajemci. Končni izid 1:0 je bil postavljen že po šestih minutah igre, ko je v polno meril Luka Duvnjak. S četrto zmago v sezoni in zdaj 16 točkami (gol razlika 19:39) so pridobili eno mesto, tako da niso več zadnji na lestvici (za njimi so s 15 točkami Brda, točkovno pa so izenačeni z Ilirijo). V naslednjem krogu Brežičani igrajo v Sežani (24. marec ob 15.45).

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si