19.06.2019

Na krškem stadionu v naslednji sezoni brez prvoligaških tekem; Brežičani še upajo

Objavljeno: Nedelja, 19.05.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_maribor32

Dalibor Volaš (pri žogi) je bil edini krški strelec na tekmi proti Aluminiju (foto: arhiv PO).

Dva kroga pred koncem letošnje sezone Prve lige je dokončno jasno, da nogometašev Krškega prihodnjo sezono ne bo več med prvoligaško konkurenco. Po današnjem domačem porazu z Aluminijem (1:3) so izgubili tudi vse teoretične možnosti, da bi prehiteli predzadnjo Gorico, s čimer bi še imeli vsaj nekaj možnosti, da čez približno dva meseca začnejo svojo peto zaporedno sezono v prvi ligi. Tako pa se po štirih sezonah med slovensko nogometno elito poslavljajo in bodo v naslednji sezoni igrali v 2. SNL.

Aluminij je dobil prvi polčas z 2:0 po zaslugi naveze Matic Vrbanec-Elvir Maloku. Po pol ure igre je po levi strani preigraval hrvaški Albanec, ki je na vrhu kazenskega prostora našel neoviranega Vrbanca, ki je s silovitim strelom pod prečko stresel domačo mrežo. Šest minut pozneje je bil začetnik akcije Vrbanec, desetica Aluminija je s spodkopano žogo v kazenskem prostoru našla Jureta Matjašiča, ki je slabo streljal z glavo, a vseeno prevaral vratarja Žigo Freliha, nato je žogo iz bližine čez črto poslal Maloku.

Upanje, da v nedeljo še ne bo tudi uradno konec prvoligaške zgodbe v jedrskem mestu, je v 53. minuti vlil prekaljeni napadalec Dalibor Volaš, ki je z glavo izkoristil natančen predložek z leve strani Daniela Štefulja. Krčani so začeli pritiskati in oblegati gostujoča vrata, a so bili nenatančni pri zaključkih. Na koncu so od sedmih strelov kar šest sprožili v okvir vrat gostov, Aluminij je medtem iz štirih strelov v okvir gola kar trikrat zadel. Zadnjo bilko upanja v Krškem je namreč zlomil hitri protinapad Štajercev v 89. minuti, ki ga je zaključil rezervist Nik Marinšek.

Krčane do konca sezone čakata še tekmi z Mariborom v gosteh (22. 5.) in z Gorico doma (25. 5.), ko bodo tako še zadnjič (vsaj za eno sezono) gostili katerega od prvoligaških klubov.

Krško - Aluminij 1:3 (0:2)

Stadion Matije Gubca, 150 gledalcev, sodniki: Skomina, Vukan in Vidali.
Strelci: 0:1 Vrbanec (32.), 0:2 Maloku (38.), 1:2 Volaš (53.), 1:3 Marinšek (89.)
Krško: Frelih, Štefulj, Cetina (od 46. Ilić), Zakrajšek, Volarič, Perić (od 63. Sokler), Ogrinec, Da Silva, Kordić, Volaš, Vukušić (od 64. Vekić).
Aluminij: Janžekovič, Martinović, Krajnc, Kontek, Amuzie, Vrbanec, Muminović, Horvat, Štor (od 60. Marinšek), Maloku (od 74. Koblar), Matjašič (od 68. Bosilj).
Rumeni kartoni: Perić, Volaš, Ilić; Horvat, Bosilj, Krajnc, Martinović.
Rdeč karton: /.

60948934_1390150434468795_1767661140050968576_o

Utrinek s tekme Brda - Brežice (foto: FB profil NK Brežice 1919)

Brežičani še lahko obstanejo v drugi ligi

V predzadnjem krogu letošnje sezone 2. SNL so nogometaši NK Brežice - Terme Čatež na gostovanju pri Brdah osvojili pomembno točko (0:0), ki jim še vedno daje upanje, da obstanejo v drugi ligi. S 23 točkami so zdaj predzadnji (klub Ankaran Hrvatini v disciplinskem potopku zaradi dolga do enega izmed igralcev ni poravnal svojih obveznosti, zaradi česar so mu bile odvzete tri točke v tekoči sezoni 2. SNL, kar pomeni, da ima na zadnjem mestu točko manj od Brežičanov in je tako že izpadel iz druge lige) in zaostajajo tri točke za Ilirijo 1911. Če Brežičani v zadnjem krogu doma premagajo Beltince (tekma v nedeljo, 26. 5., ob 17.00) in Ilirijani izgubijo na gostovanju pri Nafti, bosta na koncu Brežice in Ilirija točkovno izenačena, a se bodo brežiški igralci veselili obstanka, saj so bili v obeh medsebojnih dvobojih v tej sezoni boljši s skupnim rezultatom 4:2).

R. R., vir: rtvslo.si, nzs.si