24.03.2019

Nova poraza Krškega in Brežic, Zalokar prvič predčasno pod prho

Objavljeno: Ponedeljek, 22.10.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_domzale (2)

Nogometaši Krškega so na 13 tekmah v tej sezoni Prve lige zadeli vsega šestkrat (foto: arhiv PO).

Krški nogometaši so drugo tretjino letošnje sezone Prve lige začeli z novim, že šestim porazom na gostovanju v Celju. Po hitrem vodstvu so nato prejeli dva zadetka, tekmo pa končali samo z deseterico, saj je prvi rdeči karton na prvoligaških tekmah prejel vratar in kapetan ekipe Marko Zalokar.

Izbranci domačega trenerja Dušana Kosića so začeli agresivno in vseskozi vršili pritisk na obrambo gostov, v končnici akcij pa so bili premalo konkretni. Navkljub absolutni uvodni domači pobudi so prvi povedli gosti iz Posavja, za vodilni gol pa si največ zaslug lasti Luka Volarič, ki je odvzel žogo zadnji obrambni domači vrsti in podal do Daliborja Volaša, ta pa se je lepo otresel svojega zasledovalca in z natančnim strelom zadel za 1:0.

Le dve minuti kasneje bi Krčani lahko povedli z 2:0, strel Anteja Vukušića z roba kazenskega strela pa je zletel prek vrat. V 12. minuti pa so gostitelji vendarle izenačili po pravilno dosojeni enajstmetrovki - gostujoči obrambni igralec Macario Hing-Glover je v kazenskem prostoru zrušil Rudija Požega Vancaša - s strani najbolj uveljavljenega slovenskega sodnika Damirja Skomine, uspešen "eksekutor" z bele točke pa je bil Mitja Lotrič.

Po dinamičnem uvodu in dveh zadetkih je v nadaljevanju ritem igre močno padel. Celjani so bili še vedno več pri žogi, a Krčani so jim bili vse do konca prvega polčasa povsem enakovredni. Edino resno akcijo so v sami končnici prvega polčasa izpeljali gostitelji, strel Elvirja Ibiševića z roba kazenskega prostora pa je zletel mimo desne vratnice gostujočega vratarja Zalokarja.

Uvod drugega polčasa je bil preslikava prvega, Celjani so imeli pobudo, v zaključku akcij pa niso bili dovolj zbrani. Nato je nastopilo zatišje, igra je brez izrazitih akcij potekala med obema kazenskima prostoroma. Tako je bilo vse do 69. minute, ko je krški vratar Zalokar po prekršku nad Ibiševićem prejel rdeči karton. Gostujoči trener Alen Ščulac je po izključitvi vratarja iz igre potegnil Vukušića, igralci v rumenih dresih pa so hitro unovčili številčno premoč na igrišču.

V 74. minuti je Amadej Brecl poslal z desne strani uporaben predložek, Ibišević je bil za malenkost prekratek, na pravem mestu pa se je ob pravem času znašel Požeg Vancaš in s svojim sedmim zadetkom v tej sezoni soigralce popeljal do vodstva z 2:1. Celjani so imeli v končnici vse niti igre v svojih nogah, Ibišević pa je v 86. minuti zapravil idealno priložnost za bolj prepričljivo zmago.

Krčani še vedno zasedajo zadnje, 10. mesto na lestvici, do osmega jih ločijo tri točke. Naslednja tekma jih čaka že v sredo ob 18.00, ko se bodo doma na prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije pomerili z Aluminijem. V nedeljo ob 14.00 nato v 14. krogu Prve lige na Gubcu gostijo Muro.

Celje - Krško 2:1 (1:1)

Stadion Z'Dežele, 350 gledalcev, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Apače), Žunič (Kranj).
Strelci: 0:1 Volaš (8.), 1:1 Lotrič (13./11-m), 2:1 Požeg Vancaš (74.).
Celje: Rožman, Andrejašič, Stojinović (od 73. Cvek), Džinić, Brecl, Pišek, Benedičič, Novak (od 90. D. Štraus), Lotrič, Požeg Vancaš, Ibišević (od 87. R. Štraus).
Krško: Zalokar, Hing-Glover (od 84. Kovačič), Brekalo, Ejup, Tomić, Volarič, Ogrinec (od 68. Ristovski), Da Silva, Srečković, Vukušić (od 72. Frelih), Volaš.
Rumeni kartoni: Požeg Vancaš, Ibišević, Lotrič.
Rdeči karton: Zalokar (69.).

Brežičani že v prvi minuti z igralcem manj, kar je pripeljalo do novega poraza

Drugoligaš iz Brežic, ki je tekmo 12. kroga proti Radomljam odigral na igrišču v Termah Čatež, se ponovno ni mogel izogniti porazu. Gostje so zmagali s 4:1, potem ko so zadeli Cerar (2x), Hajrić in Primc, edini gol za Brežičane je iz 11-m malo pred koncem dosegel Mirko Kramarić. Tekma je bila razburljiva že takoj na začetku, saj je že v 1. minuti (!) rdeči karton prejel Matic Predanič, tako da so imeli Radomljani še toliko lažjo pot do končne zmage. Izbranci Nebiha Zenelija so igrali v postavi: Kramer, Kramarić, Horvat, Blažević (od 71. Turković), Urbanč (od 77. Selimovič), Drugovič (od 56. Lee), Mirt, Predanič, Felja, Domić, Babnik. Brežiški nogometaši so še vedno prikovani na dnu lestvice, naslednji nasprotnik pa so Jadran Dekani v gosteh v soboto ob 14.00.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si