25.03.2019

Olimpija v drugem polčasu do zanesljive zmage nad Krčani

Objavljeno: Nedelja, 24.02.2019    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_olimpija (11)

Uspešno izvedena enajstmetrovka igralca Olimpije Gorana Brkića že v 6. minuti tekme ...

Nogometaši Krškega tudi po prvi tekmi spomladanskega dela letošnje sezone Prve lige ostajajo prikovani na dno prvenstvene lestvice, saj so morali priznati premoč ljubljanski Olimpiji, ki je bila na krškem stadionu na koncu boljša s 4:1. Krško je doživelo peti poraz na zadnjih šestih tekmah.

krsko_olimpija (16)

... a so se že minuto kasneje krški nogometaši veselili izenačenja.

Krčani, ki so igrali brez kaznovanega Daliborja Volaša in v dokaj spremenjeni kadrovski podobi, so na prejšnjih dveh tekmah z Ljubljančani obakrat remizirali. Tekma se je začela silovito. Že v šesti minuti je Olimpija - Rok Kronaveter po uradnih informacijah ni igral zaradi težav z gležnjem, ni bilo niti Dina Štigleca - povedla, potem ko je Goran Brkić zadel z bele točke. Najstrožjo kazen je ob protestih domačih priigral Stefan Savić, ki je izsilil prekršek Tomaža Zakrajška. Le minuto pozneje pa si je Tomislav Tomić v kazenskem prostoru privoščil napako, Ester Sokler in Ante Vukušić sta mu žogo odvzela, slednji pa je nato premagal Nejca Vidmarja za 1:1.

krsko_olimpija (3)

Nogometaši Krškega in Olimpije so na igrišče prišli v spremstvu mladih krških nogometašev, družbo pa jim je delal tudi Silvo Zalokar, član Društva Sožitje Krško in član malonogometne ekipe Specialne olimpiade Slovenije, ki je na igrah v ZDA pred 20 leti osvojila 5. mesto.

Sledil je nevaren poskus Asmirja Suljića v 11. minuti in Roberta Jandreka v 19., oba sta bila malce premalo natančna. Zatem je bila Olimpija konkretnejša, imela nekaj polpriložnosti, a tudi na drugi strani so znali Krčani povzročiti težave ne povsem razpoloženi obrambi gostov. Kljub živahni igri, a ob številnih napakah pri podajah, pa pravih priložnosti v prvem delu ni bilo več, nekaj dela je imel Marko Zalokar le po lobu Brkića v 40. minuti.

V uvodu drugega polčasa sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti. Pri Olimpiji je bil dvakrat nevaren Matic Črnic, pri domačih pa je bil blizu zadetka Sokler, a je ostalo pri izidu iz prvega polčasa. Zato pa je izid spremenil Brkić v 66. minuti, potem ko je po lepi akciji Savića, Tomića in Suljića, ki je vpisal 10. asistenco v sezoni in v tem pogledu le še za eno zaostaja za Amirjem Derviševićem iz Maribora, zadel z močnim strelom pod prečko z roba kazenskega prostora.

Le nekaj trenutkov pozneje je Olimpija vodila že s 3:1, Zalokar je slabo sprejel povratno žogo, proti njemu je stekel Jucie Lupeta, mu odvzel žogo (po mnenju domačih s prekrškom, saj ga je zrušil) in zadel v prazno mrežo. V 82. minuti pa je imel na drugi strani izjemno priložnost Vukušić, ki je bil sam pred Vidmarjem, a je ljubljanski vratar preprečil zadetek. V 86. minuti je s strelom znova poskusil razpoloženi Brkić, a je tudi krški vratar dobro posredoval. Zato pa je slednji znova moral po žogo v mrežo v prvi minuti sodniškega dodatka, ko ga je po preigravanju premagal Suljić iz bližine.

Krčani bodo v 21. krogu v nedeljo, 3. marca, gostovali v Velenju.

Krško - Olimpija 1:4 (1:1)

Stadion Matije Gubca, 1500 gledalcev, sodniki: Žnidaršič, Brezar in Kalan.
Strelci: 0:1 Brkić (6./11-m), 1:1 Vukušić (7.), 1:2 Brkić (66.), 1:3 Lupeta (68.), 1:4 Suljić (90.).
Krško: Zalokar, Štefulj, Batarelo, Zakrajšek, Volarič (od 89. Španring), Kordić, Ogrinec (od 73. Majić), Da Silva, Jandrek, Vukušić, Sokler (od 79. Vekić).
Olimpija: Vidmar, Jurčević, Maksimenko, Putinčanin, Boakye, Tomić, Brkić (od 90. Jakupovič), Savić, Suljić, Črnic (od 70. Andrejašič), Lupeta (od 78. Lukanović).
Rumeni kartoni: Volarič, Španring; Putinčanin, Brkić.