22.03.2019

Po prvi četrtini prvenstva Krčani v boju za obstanek

Objavljeno: Nedelja, 23.09.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
krsko_maribor18

Nogometaši NK Krško so po devetih odigranih tekmah na predzadnjem mestu (foto: arhiv PO).

Krški nogometaši so prvo četrtino letošnje sezone Prve lige Telekom Slovenije sklenili z novim porazom na gostovanju v Novi Gorici. Čeprav so bili večji del tekme nevarnejši, pa so Primorsko zapustili nezadovoljni in brez želene zmage, ki je v novogoriškem športnem parku še niso okusili.

Novogoričani, ki so le poredkoma prišli pred vrata Marka Zalokarja, so tekmo bolje začeli in imeli pobudo približno prvo polovico polčasa, a si resne priložnosti niso priigrali. Krčani so se prebudili v zadnjem delu prvih 45 minut, kar precejkrat streljali, a tudi oni niso posebej ogrozili Grege Sorčana. Ta se je moral še najbolj potruditi v 34. minuti po poskusu Daliborja Volaša iz bližine z desne strani in Lea Ejupa po strelu z glavo v 35. minuti. V 43. minuti je sicer poskusil tudi Sandi Ogrinec z roba kazenskega prostora, a žogo poslal kak meter mimo vratnice.

V uvodu drugega dela so bili znova konkretnejši gosti, večjih priložnosti pa ni bilo, pa čeprav sta od daleč poskušala Ogrinec v 57. in Nenad Srečković v 59. minuti, oba pa sta bila premalo natančna. V 65. minuti so Krčani tudi zadeli, a so sodniki zadetek Volaša razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Sledilo je novo obdobje brez priložnosti, v 80. minuti pa so Novogoričani po lepem napadu povedli. Nik Jermol je podal naprej na desno stran do Janija Curka, ta je bil povsem sam in je žogo natančno poslal pred gol, kamor je pritekel Mark Gulič in brez težav zabil za 1:0. Krčani so nato vse sile usmerili v napad, Ante Vukušić je prišel do strela v 88. minuti, toda žogo je slabo zadel, tako da je ostalo pri zmagi Primorcev.

Krčani, ki so s tem izgubili četrtič v sezoni, na lestvici pa s sedmimi točkami padli na predzadnje, 9. mesto, ki si ga točkovno delijo z velenjskim Rudarjem, bodo v sredo v 10. krogu, ki se igra že med tednom, ob 20.00 gostili Domžale. Takrat si bodo vsekakor želeli popraviti predvsem učinkovitost, saj so na devetih tekmah zadeli vsega štirikrat, ob tem pa v povprečju na vsaki tekmi prejeli po en gol.

Gorica - Krško 1:0 (0:0)

Športni park, 400 gledalcev, sodniki: Antič (Koper), Praprotnik in Kovačič (oba (Ljubljana).
Strelec: 1:0 Gulič (80.).
Gorica: Sorčan, Celcer, Lipušček, Kavčič, Tomiček, Hodžić (od 69. Curk), Osuji, Kolenc, Humar (od 80. Jermol), Kotnik, Smajlagić (od 62. Gulič).
Krško: Zalokar, Tomić (od 85. Štefulj), Ejup, Kulinitš, Hing-Glover, Da Silva, Ogrinec, Srečković, Volaš, Ristovski (od 78. Mandić), Vekić (od 69. Vukušić).
Rumeni kartoni: Smajlagić, Celcer, Gulič; Ejup.
Rdeči karton: /

Brežičani v 91. minuti do točke

Brežiški nogometaši so bili v 8. krogu 2. lige pred domačimi gledalci proti Roltek Dobu na robu poraza, a so na koncu izvlekli točko (1:1). V prvi minuti sodnikovega dodatka je zadel Ante Blažević. Gostje so sicer vodili od 30. minute po golu Matica Mlakarja. To je bila peta točka Brežičanov v sezoni, kar jih uvršča na predzadnje, 15. mesto na lestvici. Do zdaj so zadeli sedemkrat, prejeli pa 21 golov. Trener Nebih Zeneli je proti Dobu vodil naslednjo ekipo: Kramer, Čagalj, Blažević, Urbanč, Panadić (od 72. Horvat), Mirt (od 59. Belak), Predanič (od 82. Drugovič), Felja, Domić, Babnik, Turković. Naslednjo tekmo bodo nogometaši NK Brežice Terme Čatež odigrali v soboto ob 15.30 v gosteh pri vodilni lendavski Nafti 1903.

R. R., vir: prvaliga.si, nzs.si