19.04.2024

Tretji domači poraz Brežičanov v tej sezoni

Objavljeno: Sobota, 05.11.2016    Rubrika: Nogomet Redakcija
brezice_krka (1)

Ekipa NK Brežice - Terme Čatež je doživela četrti poraz v tej sezoni, tretji na domačem igrišču (foto: D. Kodrič).

Brežiški nogometaši so na domačem stadionu pred 150 gledalci odigrali tekmo 14. kroga 2. SNL proti zadnjeuvrščeni Zarici iz Kranja. Sklepamo lahko, da jim predolg odmor (v prejšnjem krogu so bili prosti, saj niso odpotovali v Zavrč, ki je nekaj dni prej izstopil iz lige) ni preveč koristil, saj so doživeli nepričakovan poraz z 0:1.

Igralci NK Brežice - Terme Čatež so zadetek prejeli na začetku drugega polčasa, ko je v 47. minuti v polno meril Matic Mlakar in Kranjčanom priigral tretjo zmago v sezoni. Velja omeniti, da gostje do te tekme več kot dva meseca niso okusili slasti zmage, v zadnjih devetih tekmah so namreč enkrat remizirali in doživeli kar osem porazov. Brežičani so tekmo končali samo z desetimi možmi na igrišču, saj je sedem minut pred koncem tekme drugi rumeni karton in s tem rdeči dobil Adis Hadžanović, kar je še dodatno otežilo možnosti za vsaj točko proti gorenjski ekipi.

Brežičani kljub porazu, tretjem na domačem igrišču v tej sezoni, še naprej zasedajo 5. mesto na lestvici, po 13 odigranih tekmah pa so zbrali 19 točk, gol razliko pa imajo izenačeno (18:18). V naslednjem krogu jih 13. novembra čaka zahtevno gostovanje pri vodilni ekipi Triglav Kranj.

NK Brežice - Terme Čatež: Štefković, Jakolić, Azinović, Ojdanić, Gatarić, Turk (od 74. Derenda), Drugovič, Jeleć, Martić, Kuntarič (od 63. Božič), Hadžanović.