V Krškem brez zadetkov, a domačini točke veliko bolj veseli

Objavljeno: Nedelja, 29.07.2018    Rubrika: Nogomet Redakcija
DSC_5819

Veselje Krčanov po osvojeni točki proti Olimpiji

Slabih 1000 gledalcev je v zadnjem julijskem nedeljskem poletnem večeru na krškem stadionu Matije Gubca spremljalo tekmo 2. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Krškim in aktualnim državnim prvakom Olimpijo iz Ljubljane. Dvoboj je ponudil zelo dober odpor domačih igralcev, ki so si priborili dragoceno točko, prvo v tej sezoni, Olimpija pa na domači sceni ostaja le s točko in brez zadetka.

DSC_5641

Začetna enajsterica Krškega

Po spodrsljaju v prvem krogu proti Goričanom je bila za Olimpijinega trenerja Ilijo Stolico in njegove izbrance zmaga v Krškem že skorajda nujna. A začetek tekme ni pokazal teoretične prednosti Olimpije. Krški nogometaši so začeli poletno, v 4. minuti je s prostega strela nevarno zapretil Nenad Srečković in vratar gostov Aljaž Ivačič je imel precej dela.

Za goste je bil prvi bolj nevaren Kingsley Boateng, najprej s strelom od daleč v 12., potem pa še s poskusom iz bližine v 19. minuti. Marko Putinčanin pa je minuto pred tem zadel vratarja. Krško je dobro pokrivalo tekmece, ti so sicer imeli premoč pri posesti žoge in bili aktivnejši, a pred vrati znova tudi neučinkoviti. Najbližje zadetku je bil Stefan Savić po močnem strelu iz voleja, žoga pa je zletela tik nad vratnico. Tik pred koncem polčasa pa je po napaki v obrambi gostov do nevarnega strela prišel Luka Volarič, a je bil Ivačič zbran.

Daniel Štefulj je imel na začetku drugega dela lepo priložnost za Krško, a je po prostem strelu v 52. minuti meril nenatančno. Domači so nadaljevali uspešen recept iz prvega dela, pobudo so prepustili gostom, sami pa so strnili obrambo. V 65. minuti pa so Krčani le naredili napako v slogu Liverpoolovega vratarja Lorisa Kariusa na finalu lige prvakov, saj je domači vratar Marko Zalokar pri poskusu izbijanja žoge zadel v hrbet Gorana Brkića, žoga pa je nato ob vratnici zletela z igrišča. Pozneje se je Olimpija le razživela, poskušala sta Matic Črnic in Tomislav Tomić, učinka pa ni bilo.

A bolj ko se je bližal konec tekme, več pritiska so izvajali gostje. Igra se je skoraj povsem preselila pred vrata domačih, Savić in Črnic sta dvakrat nevarno zapretila, kot zadnji up pa je nato v igro prišel tudi Andres Vombergar (Roka Kronavetra Stolica tudi tokrat ni uvrstil na seznam igralcev). A če so že prišli do ugodnega položaja za strel, je bil na mestu Zalokar, ki je v 80. minuti preprečil gol Marku Gajiću, ki je streljal z glavo.

Krčani so zdržali vse nalete, Olimpija pa je imela zadnji priložnosti v 87. in 89. minuti, ko je najprej Vombergar potegnil v protinapad, a v kazenskem prostoru osamljenemu Boatengu podal za hrbet, pozneje pa je Vombergar po kotu z glavo streljal tik ob golu. Po koncu tekme so še malo zavrele strasti, saj je prišlo do burne izmenjave mnenj med domačim trenerjem Alenom Ščulcem in rezervnim vratarjem Olimpije Nejcem Vidmarjem, mirili so sodnik Bojan Mertik in ostali nogometaši. Nezadovoljni z igro svojih ljubljencev so bili tudi ljubljanski navijači, ki so negodovali nad menjavami trenerja Stolice in vzklikali ime prejšnjega trenerja Igorja Bišćana. Olimpija je prevladovala pri strelih: v poskusih 13:6, v strelih v okvir vrat 5:2, a prvo ime tekme je bil vratar Zalokar.

V naslednjem krogu bodo Krčani, ki si po dveh odigranih krogih delijo 8. mesto na lestvici ravno z Olimpijo, 6. avgusta gostovali pri Rudarju v Velenju. Tretja tekma v sezoni bo tako priložnost, da prvič zatresejo nasprotnikovo mrežo.

Krško - Olimpija 0:0

Stadion Matije Gubca, 900 gledalcev, sodniki: Mertik (Odranci), Smej (Fokovci), Herženjak (Lendava).
Strelci: /
Krško: Zalokar, Hing-Glover, Zakrajšek, Brekalo, Štefulj, Da Silva (od 69. Kovačič), Ogrinec, Srečković (od 73. Mandić), Volarič, Sokler (od 83. Vekić), Ristovski.
Olimpija: Ivačič, Gajić, Ilić, Zarifović, Štiglec, Putinčanin (od 63. Brkić), Tomić, Suljić, Savić (od 76. Vombergar), Boateng.
Rumeni kartoni: Volarič, Sokler, Ristovski; Črnic, Štiglec.