27.07.2021

​​Mladi šahisti ŠK Triglav dosegli dober rezultat na mladinskem državnem prvenstvu

Objavljeno: Torek, 06.07.2021    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
DSC_1227
Od 24. do 30. junija se je v Termah Čatež igralo državno mladinsko prvenstvo v šahu, na katerem je nastopilo devet šahistov iz ŠK Triglav Krško.

Največji uspeh je dosegla Pia Marie Ružič, ki je postala državna prvakinja do 18 let. Pri dekletih do 14 let smo osvojili dve odličji: srebrno Taja Gvid in bronasto Pika Radej. Pri fantih do 10 let je z zelo dobro igro srebrno medaljo osvojil Anže Daničič, bronasto pa je osvojil Bruno Glas v skupini fantov do 12 let. Ostali šahisti so osvojili: 6. mesto Nik Ašić in 7. mesto Alen Keber v skupini do 10 let, 7. mesto Filip Radej v skupini do 16 let ter 12. mesto Borut Jan Ružič v skupini do 14 let.
DSC_1215

Kot klub smo se s skupnimi dosežki (5) uvrstili na tretje mesto. Prvi je bil ŠK Poligram Maribor (7) in drugi ŠK Celje (5).

S tem rezultatom se je Pia Marie Ružič uvrstila na svetovno prvenstvo v šahu 2021. Na evropsko prvenstvo pa so se uvrstili Taja Gvid, Anže Daničič, Pika Radej in Bruno Glas.

Na dosežen rezultat smo zelo ponosni in obenem vse čestitke tudi trenerjem Samu Štajnerju, Hilmiji Ahmatoviću, Blažimirju Kovačeviću ter Mateju Požunu.

Vir: ŠK Triglav Krško, foto: Šahovska zveza Slovenije