30.09.2022

​Taja Guid in Pia Marie Ružič kraljici črnobelih polj

Objavljeno: Ponedeljek, 11.07.2022    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
V Radencih je od 25. 6. do 1. 7.2022 potekalo državno prvenstvo v standardnem šahu v kategorijah U8–U18.

Iz ŠK Triglav se je tekmovanja udeležilo sedem šahistov:  Sanja Pavlič (U8 – dekleta), Taja Guid (U14 – dekleta), Bruno Glas (U14 – fantje), Pika Radej (U16 – dekleta), Borut Jan Ružič (U16 – fantje), Filip Radej (U16 – fantje), Pia Marie Ružič (U18 – dekleta).

Največi uspeh sta dosegli Pia Marie Ružič in Taja Guid. Postali sta državni prvakinji v svoji kategoriji in si s tem pridobili možnost za nastop na svetovno prvenstvo. Zelo dober nastop je imela tudi Pika Radej, ki je osvojila 2. mesto v svoji kategoriji in si s tem pridobila možnost za nastop na evropskem prvenstvu. Sanja Pavlič je v skupini deklet do 8 let osvojila 5. mesto.

Po končanem državnem prvenstvu v standardnem šahu se je 2. 7. 2022 v Radencih odvijal še en turnir, in sicer državno mladinsko prvenstvo U8–U18 v pospešenem šahu. Tudi tukaj so se udeležili predhodno omenjeni šahisti iz ŠK Triglav Krško, razen Sanje Pavlič.

Ponovno so žele uspeh Pia Marie Ružič (U18 – dekleta) in Taja Guid (U14 – dekleta), saj so zmagale v svoji kategoriji in s tem pridobile pravico do nastopa na svetovnem prvenstvu v pospešenem šahu ali evropskem prvenstvu v pospešenem šahu.

Vir: ŠK Triglav Krško