18.08.2019

147 mladih karateistov v Krškem

Objavljeno: Ponedeljek, 25.05.2009    Rubrika: Ostali športi
147 mladih karateistov v Krškem Karate klub HYPO iz Sevnice in Karate klub Triglav Krško sta v soboto, 23. maja, organizirala 11. mednarodni karate turnir - za TRIGLAV HYPO POKAL 2009. Turnir je potekal v športni dvorani Šolskega centra v Krškem, tekmovalci in tekmovalke pa so se pomerili v prikazu borbenih tehnik in v katah posamezno. Razvrščeni so bili v starostne skupine in po nivojih znanja. Organizatorja sta v dvorano privabila kar 147 tekmovalcev in tekmovalk iz Slovenije in Avstrije. Turnir je bil zares vzorno izpeljan, nastopi posameznikov so potekali na štirih boriščih, tekmovanje pa je bilo zaključeno v rekordnem času 1 ure in 38 minut, kar je edinstveni rekord tovrstnih tekmovanj v Sloveniji. Nastopajoče je s tribun spodbujalo tudi številno občinstvo, ki se je navduševalo nad prikazano spretnostjo in atraktivnostjo svojih nadebudnežev. Turnir je bil tradicionalne narave, saj ga že enajsto leto zapovrstjo uspešno organizira domači Karate Klub HYPO iz Sevnice, tokrat v sodelovanju s Karate klubom Triglav iz Krškega. Najboljši posamezniki so od organizatorja prejeli pokal in medaljo, najboljšemu klubu pa je pripadal 11. Triglav Hypo pokal 2009. Med klubi je prvo mesto osvojil Karate klub Triglav Krško, ki je zbral 96 točk, drugo mesto je osvojil Karate klub Trbovlje - 70 točk, tretje mesto pa Karate klub HYPO iz Sevnice, ki je osvojil 68 točk. Najboljša posameznika turnirja sta bila Amadej Ivnik, član KK Hypo Sevnica, in Peter Gričar Vintar, član KK Triglav Krško, ki sta osvojila po 2 zlati medalji.

Medalje tudi za Brežičane

Člani karate kluba SOLTEC Brežice so tokrat na tekmovanje v Krškem poslali mlade tekmovalce, ki še nimajo izkušenj z velikih tekmovanj in so svojo tekmovalno pot šele začeli. Vsi so se odlično odrezali, nekaj pa jih je poseglo tudi po vidnejših uvrstitvah in tako začeli svojo prvo bero medalj na tekmovanjih. Zmagala sta Mirko Vintar in Tinka Petrič, druga mesta so osvojili Jure Čudič, Kaja Omerzo in Kaja Blažinč, tretja pa je bila Tjaša Hode.