14.10.2019

Ajda zmagala na Dunaju, sevniški atleti na 20. novomeškem teku

Objavljeno: Ponedeljek, 08.04.2019    Rubrika: Ostali športi Sporočilo

Ajda Slapšak na najvišji stopnički na Dunaju

V sklopu dunajskega maratona je minulo soboto potekal tudi tek na 2 in 5 kilometrov, katerega so se udeležili trije sevniški atleti. Na 2-kilometrski razdalji je zmagala Ajda Slapšak, Živa Slapšak je na cilj pritekla kot četrta. Na daljši, 5-kilometrski progi, pa je tekel Tomi Bajc in se uvrstil med prvih 30 tekačev.

Jubilejni 20. novomeški tek in uvrstitve sevniških atletov

Središče Novega mesta je bilo v soboto prizorišče jubilejnega 20. novomeškega teka. Na njem je sodelovalo tudi sedem sevniških atletov. V kategoriji mlajših dečkov je progo najhitreje pretekel Jakob Černe, med najmlajšimi deklicami je bila Nika Černe 14. Maj Repovž je zmagal v kategoriji dečkov letnika 2008-2009, Nika Tisu pa je bila v isti kategoriji med deklicami četrta. Iza Vencelj si je pritekla 6. mesto v kategoriji mlajših pionirk.

Na 7,7-km progi sta tekla Žan Vozelj in Miha Povšič. V absolutni razvrstitvi je bil Miha 4., v svoji kategoriji pa 3., medtem ko je bil Žan absolutno 12., kar je zadostovalo za 2. mesto v kategoriji do 19 let.