21.10.2019

Celulozarji v Mariboru odprli poletni del sezone

Objavljeno: Ponedeljek, 15.04.2019    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Minulo soboto se je 11 plavalcev krškega Celulozarja udeležilo mednarodnega mitinga Pomlad v Mariboru in s tem odprlo poletni del plavalne sezone. Sodelovalo je kar 500 tekmovalcev iz sedmih držav, dosežki Krčanov pa so bili odlični, saj so v vseh 40-ih nastopih odplavali svoje osebne rekorde.

Najboljša med Celulozarji je bila Ema Menoni, ki se je trikrat zavihtela na stopničke in to v kategoriji z leto starejšimi dekleti. Druga je bila na 200m hrbtno, tretja pa v disciplinah 100m hrbtno ter 100m prsno, na 50m hrbtno pa je zasedla peto mesto. Blizu stopničk je bila tudi leto starejša Nina Tomše, ki je bila trikrat četrta; na 100m prsno, 200m prosto in 50m prsno ter sedma na 50m delfin.

Med najboljših deset so se uvrstili še Matija Strgar Kunej, ki je bil dvakrat deveti na 50m prosto in 100m prsno, Anja Vrščaj s petim mestom na 100m prsno in sedmim na 200m prsno ter Florijan Resnik z dvema desetima mestoma na 100 in 200 metrov prsno. Čestitke za odlično plavanje si zaslužijo tudi Tin Babič, Anej Jurčič, Sergej Kelenc, Nejc Kranjc, Ožbe Pfajfar in Miha Župevc.

Vir: PK Celulozar Krško