21.01.2018

Franc Čargo odplaval državni rekord

Objavljeno: Ponedeljek, 08.01.2018    Rubrika: Ostali športi    Ogledov: 275Bralci pišejo
02
V organizaciji Plavalnega kluba Velenje je v tamkajšnjem zimskem bazenu Velenje potekalo pokalno veteransko tekmovanje v plavanju, kjer je nastopalo preko 60 posameznih plavalcev in plavalk iz 18 slovenskih klubov.

Barve veteranov krškega plavanja - Plavalnega kluba Celulozar Krško so tokrat zastopali Franc Čargo, Marjana Nunčič in Polonca Špan ter dosegli naslednje rezultate:
03
  • FRANC  ČARGO je  dosegel nov državni rekord na 100 m  prosto s časom 1:14,58 v starostni kategoriji 65-69, v absolutnem (open) masters  seštevku pa zasedel 4. mesto.
  • Marjana NUNČIČ je nastopila na 100 m prsno in v svoji starostni kategoriji zasedla 2.mesto s časom 2:14,14 oz. v absolutni (open) kategoriji  6. mesto ter dosegla normo za nastop na septembrskem evropskem prvenstvu, ki bo poteklo v Kranju.
  • Polonca ŠPAN je prav tako nastopila v disciplini 100 m prsno in z rezultatom 1:50,61 osvojila 3. mesto v svoji starostni kategoriji in v absolutnem masters seštevku (open) 5. mesto.
Tekst/foto/video: ZoRko