18.08.2019

Gorsko-hitrostna avtomobilska dirka Impoljca-Studenec

Objavljeno: Ponedeljek, 25.05.2009    Rubrika: Ostali športi

Včeraj je potekala v organizaciji Avto društva Studenec-Sevnica na progi Impoljca - Studenec že 12. mednarodna gorska hitrostna dirka Petrol Sevnica 2009. Po sobotnih tehničnih pregledih in uradnih treningih se je v nedeljo ob 10. uri začela prva tekmovalna vožnja, druga je sledila ob 13. uri in tretja ob 14.30. uri. Med 32 tekmovalci (trije niso štartali) sta bila dva tudi iz sevniške občine - veteran Metod Papež iz Boštanja je tekmoval za ljubljanski AMKT klub v kategoriji starodobnih vozil s svojim legendarnim dirkalnikom Ford escort RS 2000, Alojz Udovč z Malkovca pa s povsem novim dirkalnikom Renault Clio 2.0 R3 za klub ŠD Udovčmotorsport.Za favorita je veljal Ljubljančan Vladimir Stankovič z novim dirkalnikom Reynard F 3000, ki je po treh tekmovalnih vožnjah prvo mesto tudi osvojil. Drugo mesto je pripadlo Italijanu Marietu Nalonu z Lolo Zytecom B 99-50, Alojz Udovč z Malkovca osvojil šesto mesto, Metod Papež je pristal na dvaindvajsetem mestu.Obiskovalce, ki jih je bilo precej manj kot pretekla leta, je na uradni otvoritvi gorsko-hitrostne dirke, ki so jo z glasbenim nastopom popestrili člani Godbe Sevnica ter starodobna vozila in veliko število motoristov, pozdravil predsednik KS Studenec Janoš Janc in župan občine Sevnica Srečko Ocvirk. Prisotna je bila tudi letošnja miss športa Ajda Sitar in miss univerze 2006 Nataša Pinoza. S.R.