Larisa Kuhar zmagala na osnovnošolskem državnem prvenstvu za dekleta do 15 let

Objavljeno: Sreda, 17.01.2018    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Larisa Kuhar

Larisa Kuhar na najvišji stopnički

V nedeljo, 14. 1. 2018, je v Postojni potekalo šahovsko posamično državno prvenstvo za osnovnošolce (ločeno fantje in dekleta) do 12 in 15 let. Igralni čas je bil 10 minut + 5 sekund/potezo za vsakega igralca. Igrali so devet kol po švicarskem sistemu.

Na tekmovanju so nastopale tudi šahistke osnovnih šol iz Krškega in okolice, ki so hkrati tudi članice ŠK Triglav Krško, in dosegle odlične rezultate. Najbolje se je uvrstila Larisa Kuhar (OŠ Cerklje ob Krki), ki je zmagala med dekleti do 15 let, sledili sta ji Pia Marie Ružič (OŠ Adama Bohoriča Brestanica) s 6. mestom, Tina Urbanč (OŠ Cerklje ob Krki) z 10. mestom in Ana Tomše (OŠ Cerklje ob Krki) z 31. mestom.

Med dekleti do 12 let se je najbolje uvrstila Pika Radej (OŠ Jurija Dalmatina Krško) s 5. mestom, sledili sta ji Žana Kodrič (OŠ Podbočje) na 28. mestu in Lara Lajkovič (OŠ Leskovec pri Krškem) na 31. mestu.

Med fanti do 12 let se je najbolje uvrstil Filip Radej (OŠ Jurija Dalmatina Krško) na 24. mesto, sledil mu je Borut Jan Ružič (OŠ Adama Bohoriča Brestanica) na 52. mestu.

Vsem članicam in članom ŠK Triglav Krško iskreno čestitamo!

Vir: ŠK Triglav Krško