Sevniški atleti bogatejši za dva nova državna naslova

Objavljeno: Ponedeljek, 18.09.2017    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Ana Sinkovič - državna prvakinja

Ana Sinkovič na najvišji stopnički

Minuli konec tedna so v Sloveniji potekala številna atletska tekmovanja, na katerih so se izvrstno odrezali tudi sevniški atleti.

Potem ko je na DP U16 zasedla odlično 2. mesto je skakalka v višino Ana Sinkovič, ki trenira pod mentorstvom športnega pedagoga Francija Kranjca, v kategoriji U14 zmagala. S 149 cm je ugnala vso konkurenco in stopila na najvišjo stopničko. Uspeh sevniške ekipe je dopolnila Ajda Slapšak, ki je bila v teku na 1000 m druga. Na 1000 m sta tekla tudi Tjaš Pelko, ki je končal na 6. mestu, in 11-letna Živa Slapšak, ki je bila osma.

Nedelja pa je bila tudi v znamenju državnega prvenstva za gorske tekače. Češnjice v Tuhinjski dolini so bile prizorišče tekme za DP gor-dol. Sedemčlanska sevniška ekipa je z omenjenega prvenstva prinesla 5 medalj. Živa Slapšak je zmagala med mlajšimi deklicami in osvojila naslov državne prvakinje. Drugo mesto je zasedla Iza Vencelj. V kategoriji višje sta bila druga Ajda Slapšak med deklicami in Tomi Bajc med dečki, Tomaž Sešlar pa je zasedel drugo mesto v kategoriji starejših dečkov. Tekla sta še Timotej Krašovec, ki je končal na četrtem mestu, Julija Kermc pa je bila peta.

Vir: AK Sevnica