Štiri medalje za brežiške mladince

Objavljeno: Petek, 22.02.2019    Rubrika: Ostali športi Redakcija
Leja G.

Leja Glojnarič

Starejši mladinci so zaključili uspešno atletsko zimsko sezono v dvorani. Brežiški atleti so na državnem prvenstvu U20 v Novem mestu v novi krožni dvorani zelo dobro tekmovali.

Državni prvakinji sta postali Leja Glojnarič v skoku v višino (173 cm) in Lara Zupanc v skoku s palico (350 cm). Srebro je osvojila Manca Žagar v skoku v višino (171 cm), bronast pa je postal Jernej Selak v skoku v višino (183 cm).

V skoku v daljino je Dea Fackovič Volčanjk pristala na 4. mestu s preskočenimi 552 cm, Nika Herakovič je preskočila 160 cm in osvojila 4. mesto, Maja Glogovšek je zasedla 6. mesto v skoku v višino (155 cm), Lan Uršič je s preskočenimi 400 cm osvojil 5. mesto v skoku s palico, Peter Gričar Vintar pa v skoku v daljino prav tako 5. mesto (611 cm) in 7. mesto v skoku s palico (380 cm).