Vid in Naja zmagala v Celovcu

Objavljeno: Sreda, 10.10.2018    Rubrika: Ostali športi Sporočilo
Celovec Alpe Adria  7.10.2018_002

Vid Oštrbenk ...

V nedeljo, 7. 10. 2018, je kajak klub iz Celovca na reki Gurk, kjer imajo urejeno slalom progo, organiziral tradicionalno tekmo Alpe Adria pokal. Tekme se je udeležilo več kot 170 tekmovalcev iz Nemčije, Hrvaške, Avstrije in Slovenije. Na 350 m dolgi progi s 24 vraticami je bila najprej izvedena polfinalna vožnja, kjer se je 2/3 tekmovalcev po posamezni kategoriji uvrstilo v finale. Tekme so se udeležili tudi štirje tekmovalci Kajak kanu kluba Čatež.

Celovec Alpe Adria  7.10.2018_007

... in Naja Pinterič

Hana Iljaš se je v kvalifikacijah zaradi manjše napake uvrstila na 16. mesto in se na žalost ni uvrstila v finale. Maj Oštrbenk je v kategoriji C1 mladinci zasedel 8. mesto in ravno tako za las zgrešil finale. Vid Oštrbenk v kategoriji K1 mladinci s tretjim časom kvalifikacij in Naja Pinterič s prvim časom sta se uvrstila v finale. V finalni tekmi sta oba še izboljšala rezultate in v svojih kategorijah slavila zmago. To je bila ena zadnjih slalom tekem v letošnjem letu in lep zaključek zelo uspešne sezone 2018.