Gregorjevo, pozdrav soncu in pomladi!
Objavljeno:
Ponedeljek, 30.11.-0001 Rubrika:
PANORAMA

Društvo prijateljev mladine je skupaj z Mladinskim centrom Bistrica ob Sotli organiziralo
gregorjevo delavnico za otoke.
Mirela Kunst je z destimi udeležnci delavnice izdelovala cvetje in venčke iz krep papirjam, ptičke iz das mase, uporabili pa so tudi naravne materiale. Izdelane okraske so obesili na vrbove veje in z njimi okrasili mladinski prostor za gregorjev ples,
ki pa je na žalost bil slabo obiskan. Kljub majhnemu številu otrok pa so se ti lepo zabavali. Ob plesu so laho poskušali razne sadne in mlečne napitke, ki so jih za njih mešali člani društva. Mogoče je to skoraj pozabljen praznik. Praznik luči in praznik ljubezni. Dan, ko lahko, tako kot na valentinovo, bližnjim izkažemo svojo ljubezen. Praznik, ki je lep tudi zato, ker ni skomercializiran. Naše babice so za 12. marec govorile, da se takrat ptički ženijo. V Mladinskem centru pa so otroci v ta namen ustvarjali na gregorjevi delavnici in se veselili na plesu, kljub zimi, ki nas letos noče zapustiti. S. Moškon