18.04.2024

Boljši od novincev, pomembna zmaga za obstanek!

Objavljeno: Torek, 05.12.2017    Rubrika: Rokomet Bralci pišejo
Veseli december smo začeli zares veselo, saj smo na gostovanju v Šmartnem premagali novinca v ligi. Obstanek je korak bliže!

Naši fantje so že v prvem polčasu kazali boljšo predstavo na igrišču in domačim niso dopuščali možnosti, da bi na tej tekmi razmišljali o zmagi. Rokometaši Šmartnega pred svojimi gledalci niso prišli do vodstva. Nekajkrat je bil rezultat sicer izenačen, vendar so bile prvoligaške izkušnje tokrat na strani naših fantov. Domači so imeli v vratih razpoloženega Muratoviča, ki je zbral kar 17 obramb, a tudi to ni bilo dovolj za presenečenje. Na drugi strani je Blaževič zaustavil 14 strelov.

Po dobrem prvem polčasu so v drugem domači vseeno zaigrali bolje in v 36. minuti izenačili na 16:16. Vse do 44. minute sta bili ekipi povsem blizu! Naši fantje so se potem zbrali in agresivneje pristopili k igri v obrambi, kar je bilo odločilno za to zmago. Najvišjo prednost na tekmi je z zadetkom za 22:29 postavil Markušić, ki je bil hkrati tudi najboljši strelec na tekmi (8 zadetkov). Sedem sta jih dosegla Seferovič in Močnik (RK Herz Šmartno).

Danes pa naše fante čaka obračun v Škofji Loki, kjer bodo na tekmi 1/16 finala Pokala Slovenije igrali z neugodnim nasprotnikom. Želimo jim veliko sreče!

RD HERZ ŠMARTNO : MRD DOBOVA 23:29 (13:15)

Šmartno pri Litiji, 1. 12. 2017, Dvorana Pungrt, gledalcev: 350, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl, delegat: Milovan Tomič.

Herz Šmartno: M. Sadar (0 obramb), Strmljan 1, Ribarič, Kunst 3, Cirar 1, Justin 4, Bahovec 3, Žižek, Muratovič (17 obramb), A. Sadar, Bučar, Jerina 1, Močnik 7, Žurga, Kukovica (0 obramb), Dobovičnik 3. Trener: Filip Gradišek.

Dobova: Dular, Markušić 8, Rožman, Humek, Seferović 7, Mustapić 1, Prezelj (0 obramb), Jankovič, Jazbec 3, Zavodnik 2, Krnc, Kučič 1, Smojver 5, Hotko 2, Blaževič (14 obramb), Hrupič. Trener: Aleksander Markl.

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 6 (6), Dobova 2 (1).

Izključitve: Herz Šmartno 4 minute, Dobova 10 minut.

J. Krivec, foto: RD Herz Šmartno