28.03.2024

Dobovčani niso uspeli premagati Trebanjcev

Objavljeno: Torek, 12.12.2017    Rubrika: Rokomet Sporočilo
Na zadnji tekmi pred domačimi gledalci v tem koledarskem letu kljub borbeni igri in veliki želji nismo uspeli premagati Trebanjcev.

MRD Dobova : RK Trimo Trebnje    23 (12): 26 (14)

Od prve minute naprej so gostje vedeli po kaj so prišli. Vsakega zadetka so se veselili, kot da spremljamo nogometno tekmo. Želja pa je bila seveda tudi na naši strani, a za zmago smo naredili preveč napak. Največ težav smo imeli v obrambi, saj so gostje zlahka zadevali z vseh položajev, predvsem pa strele z zunanjih linij. Prvo večjo prednost so si sicer priigrali naši, ki so na začetku tekme igrali dobro, gostje pa so se še "lovili". Vzrok za to je gotovo tudi odlična podpora s tribun, ki je našim dajala zagon, gostje pa so se ob glasnih žvižgih težko zbrali. V 16. minuti, pri rezultatu 8:5, so naši vodili z najvišjo prednostjo na tekmi. Do konca polčasa so Trebanjci uspeli izničiti prednost in narediti razliko 4:0 ter povesti z dvema zadetkoma prednosti. Lahko bi rekli, da smo tekmo izgubili prav v zadnjih minutah prvega polčasa, ko smo imeli vse pod nadzorom, po nekaj napakah pa se je vse spremenilo.

V drugem polčasu smo iskali priključek, a se gostje niso dali. Tako vratarja kot obramba niso imeli svojega dneva in to se je poznalo na rezultatu. Rozman Tim je bil eden izmed glavnih krivcev za naš poraz, saj je prispeval kar 8 zadetkov in s tem postal najboljši strelec tekme. Zadnji vlak za priključek je odpeljal v 56. minuti, ko je Hasić Jazbecu ubranil strel s sedmih metrov, ki bi našim prinesel izenačenje in psihološko prednost za zadnje 4 minute. Napetost v dvorani je bila še toliko večja, saj je tik pred začetkom tekme odpovedal semafor! Nihče razen sodnikov in delegata ni vedel koliko časa je še ostalo, kako dolgo mora izključeni še sedeti na klopi, kakšen je rezultat... Kakorkoli, tekmo smo vseeno uspešno pripeljali do konca v organizacijskem smislu, v tekmovalnem pa žal ne. Kočni izzid je v zadnji minuti postavil prav Rozman in Trebanjcem zagotovil zmago z rezultatom 23:26.

Upali smo na zmago ali vsaj točko, a žal se ni izšlo. Pokazali smo premalo zbranosti in odločnosti. Vsekakor pa so gledalci prišli na svoje in se vsaj malo nasladili ob obrambi Blaževiča, ki je bila res nekaj posebnega.

Vir: MRD Dobova