18.04.2024

Koprski vratar zaklenil vrata, Dobovčani brez točk

Objavljeno: Nedelja, 18.11.2018    Rubrika: Rokomet Sporočilo
45852340_182854015954384_6266632536433098752_n
Na domačem terenu smo igro začeli in takoj v prvem napadu povedli. Vedeli smo, da so tokrat favoriti gostje iz Kopra, vendar nas to ni pustilo zmesti. Fantje so močno prijeli v obrambi in prisilli Koprčane v nekaj izgubljenih žog, ki smo jih dobro izkoristili. V 15. minuti smo vodili z najvišjo prednostjo polčasa, +4 zadetke, ob rezultatu 9:5. Čeprav smo v naslednjih minutah tudi sami naredili nekaj napak v napadu, je obramba močno držala svoj zid, naš Tilen pa prikazal nekaj izjemnih obramb. Že v prvem polčasu jih je zbral 7, medtem ko jih je na koprski strani Postogna le 3. V 28. minuti je bil, zaradi udarca, z rdečim kartonom kaznovan Domen Novak in tako primoran zapustiti igrišče. Kljub temu pa so dobovski fantje ostali hladnih glav in v istem ritmu nadaljevali ter se v garderobe odpravili s prednostjo 13:9.

Drugi polčas so začeli gostje in takoj zmanjšali zaostanek. Ob polčasu so Koprčani v vrata namesto Postogne poslali Kocjančiča. V prvih desetih minutah smo še držali svojo prednost, vendar je ta začela padati. Kljub dobrim obrambam Lebna je naša igra pešala v napadu. Naredili smo nekaj napak in Primorci so to izkoristili ter zmanjšali razliko na zaostanek 2 golov v 44. minuti ob rezultatu 19:17. Nato pa je v 50. minuti vstopil še tretji vratar Kopra, Mirza Haseljić, ki je presenetil naše fante in popolnoma zaklenil svoja vrata ter zbral 6 obramb v zadnjih desetih minutah. V 53. minuti je tako prišlo do prvega izenačenja 21:21, v 55. minuti pa so gostje prišli do prvega vodstva na tekmi, 21:22. Žal nam je zmanjkalo časa in slavila je ekipa Kopra z rezultatom 23:25.

Žan Krnc, MRD Dobova: »Tekmo smo začeli dobro in si do polčasa priigrali razliko 4 zadetkov. Tokrat smo boljše začeli tudi v drugem polčasu in nadaljevali tekmo iz prvega. V 45. minuti smo popustili, za tem pa je sledilo naših črnih deset minut. Koprčani so spremenili obrambo in v vrata poslali novega vratarja, ki je obranil veliko ključnih strelov. Borili smo se, vendar se nam ni izšlo.«

Rok Marić, RD Koper: »Prvi polčas smo bili v napadu brez idej, kljub temu, da smo vedeli, da igrajo trdno in agresivno obrambo, nas je le-ta vseeno malce presenetila. Ob polčasu smo se dogovorili, da bomo spremenili tok igre in jo obrnili v svojo korist. Menim, da smo s svojo dobro pripravljenostjo utrudili Dobovčane in zasluženo zmagali.«

MRD Dobova: Dular 1, Markušić 1, Rožman, Leben, Kučič 2, Polutnik, Humek, Bura 1, Jazbec 1, Zavodnik 3, Krnc 2, Šušnjara 2, Kunst 2, Sintič 8 (1), Hotko, Novak. Trener: Sandi Markl.