10.12.2018

Niz porazov se nadaljuje

Objavljeno: Sreda, 05.12.2018    Rubrika: Rokomet Sporočilo
47573550_1799211893523601_593765562086064128_n
Tekmo smo začeli v napadu in takoj povedli 2:0. Velenjčani so do svojega prvega zadetka prišli šele v 6. minuti, nato pa hitro prišli v svoj ritem. V prvi polovici prvega polčasa smo se osam uspešno upirali in nekolikokrat prešli tudi v vodstvo, nazadnje v 14. minuti ob zadetku Markušića za 6:5. Nato pa so prišle črne minute za našo ekipo, sledilo je nekaj izgubljenih žog, prednost domačinov pa se je večala in bila v 22. minuti že +5. V naslednjih minutah so Dobovčani uspeli razliko nekoliko zmanjšati, na tri gole zaostanka, vendar so Velenjčani zopet prevzeli vajeti in ob polčasu vodili z rezultatom 15:10.

47119186_589319581503124_4835158690166210560_n
V drugem polčasu pa se je znova pokazala kakovost velenjske ekipe, ki je nadigravala naše fante. Bili so močnejši tako v napadu kot tudi v obrambi, kar se je poznalo na rezultatu. V 38. minuti jim je uspelo pobegniti na devet golov prednosti in dobovski fantje so morali ukrepati. Prednost Velenjčanov jim je nekoliko uspelo zmanjšati, vendar je bila slednja prevelika, da bi lahko rezultat preobrnili. Na koncu so gostitelji slavili z rezultatom 29:23 in zopet smo zaključili z ničlo.

Na včerajšnji tekmi je svoje prve minute v letošnji sezoni odigral oziroma odbranil tudi Amir Delić, ponovno pa je priložnost med člani dobil tudi mladinec Jan Mladkovič.

V soboto, 8. 12. 2018, nas čaka tekma rednega (13.) kroga, ko k nam prihajajo lanskoletni prvaki iz dežele suhe robe, RD Riko Ribnica.

Jan Mladkovič, MRD Dobova: »Tekmo smo dokaj solidno začeli, kot smo se dogovorili, smo v obrambi trdno stopili skupaj. V nadaljevanju pa so Velenjčani pokazali svojo kakovost in prevladali tako v obrambi kot tudi v napadu. V prvem polčasu smo se še kar dobro držali, nato pa so v začetku drugega polčasa Velenjčani naredili odločilno razliko, ki je na koncu tudi odločila tekmo.«

RK Gorenje Velenje: Mazej 4, Haseljić, Tajnik, Špelić 6, Matanović 2, Logar, Levc 3, Stojnič, Vujović, Banfro 1, Verdinek 7 (1), Grmšek, Taletovič, Kavčič M. 2, Kavčič A. 3, Kete 1. Trener: Zoran Jovičič.