V osnovni šoli Podbočje je v organizaciji ŠD Tim 1 ter košarkarskih klubov Potočje Podbočje in KK Potočje Posavje od 7. do 11. julija potekal že tretji petdnevni košarkarski tabor, ki se ga je udeležilo 25 mladih od 8 do 13 leta starosti. Med njimi tudi dve dekleti. Mladi košarkarji iz Podbočja, Brežic, Blance, Krškega, Rake, Rigonc in Sevnice so pod vodstvom trenerjev Franca Rozmana in Davorja Vlaškega izpopolnjevali svoje košarkarsko znanje. Poleg košarke so se seznanili še s številnimi drugimi aktivnostmi. Trening košarke je potekal v dopoldanskem in popoldanskem času.
Pozno popoldne so se ekipe pomerile med seboj v tekmah. Letos smo imeli zelo vroče dneve, zato smo največjo vročino najlažje prenašali ob reki Krki, kjer smo na Brodu in Kostanjevici plavali in skakali s tarzanom. S čolni smo veslali od Zameškega do Kostanjevice na Krki, kjer smo poskakali v vodo in si privoščili osvežitev v gostilni Štraus. Zvečer smo ob šoli postavili šotore in v njih prespali eno noč. Osnove lokostrelstva nam je predstavila Hedvika Lopatič. V večernem kinu v telovadnici smo si pogledali košarkarsko tekmo iz leta 1992, kjer so mladi košarkarji spoznali malo starejšo generacijo zelo dobrih košarkarjev. Zadnji dan smo povabili košarkarja Sama Majerja iz Novega mesta, ki igra košarko v KK Potočje Posavje. 210 cm visok košarkar je pokazal nekaj osnovnih tehničnih elementov košarke in seveda pokazal kako se zabija na koš. S podpisi na žogo in tenis copate je zaključil svoj obisk. Popoldne smo povabili starše vadečih in tabor zaključili z all star tekmo , tekmovanjem v metu prostih metov in trojk ter igri 1 : 1. Izbrali so tudi MVP igralca tabora in sicer je to priznanje dobil igralec KK Potočje Podbočje Andraž Colarič. Utrujeni s polnimi potovalkami smo se poslovili ob 19.00 uri.
Zapisala: Marjeta Škrbina Rozman