28.01.2023

Krški košarkarji izgubili na Gorenjskem

Objavljeno: Ponedeljek, 30.11.-0001    Rubrika: Košarka
Krški košarkarji izgubili na Gorenjskem Članska ekipa KK Potočje Posavje Krško je v 3. SKL - center na gostovanju v Cerkljah na Gorenj zabeležila drugi gostujoči poraz. Na zelo napeti in borbeni tekmi so na koncu domači ekipi pomagale predvsem izkušnje večletnega igranja v 3.SKL. Ekipa KK POTOČJE POSAVJE Krško je napravila preveč napak v napadu in s tem zapravila zmago v zadnji četrtini. Pohvaliti velja dobro igro Boštjana Kozoleta, ki je igral zelo dobro v obrambi in napadu. Veseli tudi igra Držaniča, ki se počasi vrača po poškodbi.

KK METEOR Krvavec: KK POTOČJE POSAVJE Krško

Rezultat (po četrtinah): 72:67 (12:18,18:16,19:15,23:18)

KK METEOR Krvavec: Brankovič14 (13:8), Lah15 (6:4)/3x3/, Korošec 6 (2:1)/1x3/,Đurič1(2:1), Vrlinšek6, Bremec7(6:3), Rozman8(10:6), Petrič4

KK POTOČJE POSAVJE Krško: Mesić 15 (4:3)/4x3/, Držanič11 (13:6)/1x3/, Pirc 12 (2:2), Kozole 10 (6:4), Vlaški 7/1x3/, Stajnko 4(2:2), Hampovčan 2 (2:2), Lupšina 2, Žvab 2(2:2), Arnšek 2

Poročilo o tekmi mladincev:

KK PRO-TEK Zasavje : KK POTOČJE POSAVJE Krško

Rezultat (po četrtinah): 86:90 (17:14, 20:21, 20:19, 17:20; 12:16 OT)

KK PRO-TEK Zasavje: Tomažič, Vozelj A., Jorgič 6 (2:1) /1x3/, Džombič 11 (4:3), Glavaš 13 /1x3/, Ristič 15 (2:2) /3x3/, Djurdjevič 38 (18.11) /1x3/, Mrgole, Kodrič, Železnik, Vozelj J. 3 (2:1), Milanovič.

KK POTOČJE-POSAVJE Krško: Ban 36 (6:6) /10x3/, Kuhar 35 (14:10) /2x3/,

Vidmajer 9 (6:3), Rožman 5 (2:1), Mačešič 3 (1:1), Radej 2,

Kratko poročilo o tekmi:

V sedmem krogu 2. SKL – mladinci (vzhod 2) so krškikošarkarji odšli na zelo pomembno gostovanje v Zagorje. Pomerili so se proti ekipi PRO-TEK Zasavje. Krčani so prikazali zelo dobro in borbeno igro, s katero so v razburljivi končnici, po podaljšku, prišli do svoje četrte zaporedne zmage. Najbolj sta se izkazala Simon Ban, ki je zadel kar deset metov za tri točke (skupaj 36 točk) in Aljoša Kuhar, ki je skupno dosegel 35 točk.

Poročilo o tekmi kadetov (2. SKL kadeti, vzhod4)

KK Lesdog Kočevje : KK POTOČJE-POSAVJE Kršk

Rezultat (po četrtinah): 83:81 (16:16, 29:23, 17:16, 21:26)

KK Lesdog Kočevje: Boben 38 (8/12) 2x3, Mavrin 19 (7/16), Bajc 13 (5/8) 2x3,

Dvorščak 7 (1/4), Rus 6,

KK POTOČJE-POSAVJE Krško: Ban 42 (3/6) 10x3, Radej 16 4x3, Rožman 12(0/2),Vodopivec 6 2x3, Kranjec 4, Lepšina 1(1/4),

Kratko poročilo o tekmi: Prva prava tekma kadetske ekipe v letošnji sezoni. Igralci KK POTOČJE-POSAVJE Krško so pokazali pravi obraz in z zelo dobro kolektivno igro v obrambi in napadu odigrali izenačeno tekmo s favorizirano ekipo KK Kočevje. posebej velja pohvaliti Simona Bana, ki je rešetal nasprotnikov koš in se z 10 trojkami ustavil pri 42 točkah.

Poročilo o tekmi pionirjev (2. SKL - pionirji (center 2))

KK PARKLJI : KK POTOČJE-POSAVJE Krško

Rezultat (po četrtinah): 70 : 78 (19:24, 17:17, 11:20, 23:17)

KK POTOČJE-POSAVJE Krško: Vodopivec K. 35 (3:3) /4x3/, Lepšina 21 (1:0) /1x3/, Kramer 10 (4:0), Šalamon 8, Cegodari 4, Nasufi (2:0),

KK PARKLJI : Bajrič 24 (12:4), Papič 4, Jambrović 2 (2:0),Belingar 1 (2:1), Savić 4, Pavlič Damijan 3 (2:1), Abram 10 (7:4), Novak 15 (4:3), Markič 7 (4:3) /1x3/

Pionirji košarkarskega kluba krško so se tokrat pomerili proti KK PARKLJI iz Ljubljane in v gosteh dosegli svojo prvo zmago v 2. delu lige. Tekma je bila do zadnjih minut zanimiva in izenačena, vendar smo v zadnjih minutah pokazali boljšo igro in slavili z 97:70. Za KK POTOČJE-POSAVJE Krško sta se posebej izkazala Vodopivec K., ki je zadel kar 35 točk in Lepšina, ki je zadel 21 točk. Vsi košarkarji pa so prikazali borbeno igro v obrambi in napadu.