Košarkarji Podbočja, člani 2. slovenske košarkarske lige vzhod, so v torek v 15. tekmi sezone gostovali v ljubljanskem Tivoliju in po podaljšku premagali ekipo Union Olimpija ml. s 85:84. Podbočjanom je še v zadnji četrtini kazalo zelo slabo, saj so zaostajali kar za 18 točk, nato pa izsilili podaljšek, v katerem so bili boljši za točko. Zmago so dosegli celo brez kaznovanega Marjana Božiča, enega nosilcev igre, strelsko pa sta se najbolj izkazala Gregor Stergar z 31 in Marko Flajšman s 24 točkami.
S peto zmago v sezoni si je podboška ekipa najbrž dokončno zagotovila obstanek v drugi slovenski ligi, kar je bil tudi osnovni cilj sezone.
Dvorana Tivoli, Ljubljana
Union Olimpija ml : Podbočje 84 : 85
Rezultat po četrtinah: 28:15, 21:19, 18:15, 7:25, 10:11 (OT) Delegat: Marjan Hafner (Kranj)
1. sodnik: Benis Čehič (Celje)
2. sodnik: Matej Košir (Domžale)
Strelci:
KK Union Olimpija mladi: Markus 13 {6/7} (1x3), Gabrovšek 9 {2/4} (1x3), Glavaš 24 {6/11}, Ličan 4, Grum 16 (4x3), Mihelčič, Cindrič, Bošnjak 14 {4/8}, Radulovič 4, Opara
KK Podbočje: Kotnik 6 (2x3), Žibert 6, Pavlovič 2, Flajšman 24 {7/12} (1x3), Barbič, Žefran, Stergar 31 {6/8} (1x3), Drobnič, Ogorevc 10