Zevnik in Krošelj s Slovenijo v finalu EP do 18 let!
Objavljeno:
Sobota, 01.08.2026 Rubrika:
Košarka Redakcija

Veselje Jazona Krošlja po eni od uspelih akcij proti Španiji
Mladi košarkarji Slovenije do 18 let so v sobotnem večernem polfinalu na EP v Trentinu še enkrat več zablesteli in zanesljivo premagali v košarki vedno močno Španijo, na koncu je bilo
kar 19 točk razlike (90:71), predvsem po zaslugi odlične igre v zadnji četrtini, ki so jo naši košarkarji dobili kar za 16. V nedeljskem finalu se bodo pomerili z gostitelji prvenstva Italijani.

Prvo ime Slovenije je že celo evropsko prvenstvo Stefan Joksimović.
Varovanci selektorja Čatežana
Domna Zevnika so po odličnem začetku ob polčasu zaostajali za tri točke, po treh četrtinah vodili za tri, v zadnjih desetih minutah pa z izjemnim napadom prišli do odmevne zmage in uvrstitve v finale, kjer se bodo borili za prvo zlato medaljo v tej starostni kategoriji. Prvo ime slovenske reprezentance
Stefan Joksimović je dosegel 26 točk,
Maks Ciperle jih je dodal 16,
Lukas Bojović pa 15. Brežičan
Jazon Krošelj je v 15 minutah dosegel
devet točk ter po en skok in podajo.

Selektor Domen Zevnik
V nedeljo ob 20.30 tako mlade košarkarske upe proti domači zasedbi čaka največja tekma do zdaj, že to, da so se uvrstili v finale in imajo zagotovljeno že najmanj srebrno medaljo, pa je prav tako velik uspeh.
R. R., foto: Fiba