Dim iz Hrvaške prihaja tudi v Slovenijo ... gori skladišče gum v Sveti Nedelji
Objavljeno:
Torek, 04.11.2025 Rubrika:
KRONIKA Redakcija

Pogled na gost in črn dim z Dobovske ceste v Brežicah (foto: Boris Kovačič)
Vsi, ki imate možnost pogleda proti Hrvaški, ste verjetno že opazili, da se danes že nekaj časa vali gost dim iz tiste smeri in videti je, da počasi prihaja tudi proti Sloveniji oz. je celo že nad našimi tlemi. Hrvaški mediji poročajo, da je okoli 11. ure zagorelo v skladišču gum v Sveti Nedelji, kar je povzročilo gost oblak črnega dima, ki se vidi z velike razdalje, tudi iz Brežic, Bizeljskega in Velikega Obreža, kar pričajo fotografije
Borisa Kovačiča, Lee Babič in
Franca Šavriča, ki so jih objavili na Facebooku.

Tako se je požar videl iz Bukovja na Bizeljskem (foto: Lea Babič) ...

... in z Velikega Obreža (foto: Franc Šavrič).
R. R.