Časopis za pokrajino Posavje
15.08.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

Na Bizeljskem 35-letni voznik zbil 80-letno peško

Objavljeno: Petek, 23.08.2024    Rubrika: KRONIKA Redakcija
simbolicna - nesreca na prehodu

Fotografija je simbolična.

V četrtek nekaj pred 15. uro je na Bizeljski cesti na Bizeljskem osebno vozilo zbilo peško. Reševalci NMP so slednjo ustrezno oskrbeli in prepeljali v UC Brežice.

Kot poročajo s PU Novo mesto, je malo pred tretjo popoldne na Bizeljskem 35-letni voznik osebnega avtomobila trčil v 80-letno peško zaradi neprevidnega premika z vozilom. Kot kaže, je iz glavne ceste zapeljal vzvratno na parkirišče in pri tem trčil v peško, ki je padla po tleh in se pri tem lažje poškodovala. Z reševalnim vozilom so jo odpeljali na pregled v bolnišnico.

Spet sršeni
 
Ob 17.43 so gasilci PGD Obrežje v Bizeljski vasi odstranili sršenja gnezda iz ostrešja bivalnega vikenda.
 
Nasedel na robniku

Ob 3.31 je na Cesti 4. julija v Krškem voznik z osebnim  vozilom nasedel na robnik parkirnega prostora. Gasilci PGE Krško so na kraju ugotovili, da ukrepanje ni potrebno. 
 
Obvestila
       
Distribucijska enota Krško obvešča odjemalce električne energije, da bo danes, 23. avgusta 2024, zaradi rednih vzdrževalnih del na elektroenergetskih napravah prekinjena dobava električne energije na:
  • področju Brežice z okolico (nadzorništvo Brežice): na območju transformatorske postaje Dobova, nizkonapetostno omrežje – Desno Horvatič, Levo picerija, Smer želežniška postaja in Javna razsvetljava predvidoma med 6:45 in 10:00 uro ter na območju transformatorske postaje Jesenice na Dolenjskem, nizkonapetostno omrežje – pošta predvidoma med 8:00 in 11:00 uro
  • področju Sevnica z okolico (nadzorništvo Sevnica): na območju transformatorske postaje Vranje, nizkonapetostno omrežje – Vranje predvidoma med 8:00 in 14:00 uro.
Podaljšanje zapore na odseku LC Krmelj-Gabrijele-Pijavice

Zaradi obnove dveh mostov čez Hinjo v Krmelju se do 14. 12. 2024 na odseku LC Krmelj-Gabrijele-Pijavice podaljša postavljena delna in popolna zapora prometa. 

Vir: ReCO Brežice
« Nazaj na seznam