Časopis za pokrajino Posavje
22.06.2026
POSAVSKI OBZORNIK
novi
arhiv

V nesreči na krški obvoznici umrl 49-letnik

Objavljeno: Ponedeljek, 14.07.2025    Rubrika: KRONIKA Redakcija
IMG_20250714_143405-scaled.

Foto: PGE Krško

Poročali smo že, da je danes nekaj minut pred 12. uro prišlo do hude prometne nesreče z udeležbo treh vozil v Krškem, ki je žal terjala smrtno žrtev.

Po prvih ugotovitvah in zbranih obvestilih policistov je 37-letni voznik tovornega vozila s priklopnikom vozil po obvoznici iz smeri Brestanice proti Drnovem. V desnem ovinku je zapeljal naravnost, na nasprotno smerno vozišče, po katerem je iz nasprotne smeri pravilno pripeljal 44-letni voznik tovornega vozila. 44-letni voznik je v izogib nesreče zapeljal levo, vendar trčenja ni mogel preprečiti. 49-letni potnik v tovornem vozilu, ki ga je vozil 44-letnik, se je v nesreči tako hudo pošodoval, da je umrl na kraju. Hudo poškodovanega 37-letnega voznika so reševalci oskrbeli, s helikopterjem je bil odpeljan v UKC Maribor. Poškodovanega 44-letnika oskrbujejo v brežiški bolnišnici. V nesreči je bil udeležen tudi 41-letni voznik osebnega avtomobila, ki pa ni bil poškodovan. Vsa udeležena vozila so bila slovenskih registrskih oznak.
IMG_3932-scaled.

Foto: PGE Krško


O nesreči sta bila obveščena preiskovalna sodnica in okrožni državni tožilec, ki sta se udeležila ogleda. Vse okoliščine nesreče policisti še preiskujejo. O ugotovitvah bodo seznanili pristojno tožilstvo.

Zaradi odstranjevanja posledic nesreče je cesta na tem odseku še vedno zaprta.
Kako silovito je bilo trčenje je razvidno tudi iz fotografij Avtovleke Žonta, v kateri so opravili odvoz tovornih vozil. Videmska obvoznica je bila zaradi odstranjevanja posledic nesreče in čiščenja ceste za promet zaprta do 20.45 ure.

504379714_1193444889254684_6666427140714214154_n

Foto: Avtovleka Žonta

Letos je na cestah na območju Policijske uprave Novo mesto v prometnih nesrečah umrlo šest oseb - trije vozniki osebnih avtomobilov, potnik v tovornem vozilu in dva motorista. V petih prometnih nesrečah je bil vzrok nepravilna stran in smer vožnje in v enem primeru nepravilno prehitevanje.

Policisti vse voznike pozivamo k strpni in previdni vožnji ter doslednemu upoštevanju cestnoprometnih predpisov.

Vir: PU Novo mesto, foto: PGE Krško in Avtovleka Žonta
« Nazaj na seznam