Glasbena šola Sevnica je svojo samostojno pot pričela leta 1999; prej je bila šola pod okriljem Glasbene šole Hrastnik in nazadnje enota OŠ Savo Kladnik Sevnica. V desetletju, odkar je samostojen zavod, je ob uspešnem vodstvu dosegla zavidljivo raven. Njeno pot je premišljeno začrtala ravnateljica Betka Cimperšek.
Šola ima danes preko 200 učencev; 180 na inštrumentalnem pouku in petju, najmlajši pa obiskujejo programa Predšolske glasbene vzgoje in Glasbene pripravnice. Poglavitna vloga šole je vzgoja in izobraževanje ljubiteljev glasbe. Mnogo naših učencev je vključenih v Godbo Sevnica, različne komorne sestave in pevske zbore. Posebno skrb namenjamo nadarjenim učencem, ki jih usmerjamo v nadaljevanje glasbenega izobraževanja. Glasbena šola pa je tudi ena izmed osrednjih ustanov v domačem okolju, ki spodbujajo in stremijo h kulturnem dogajanju v pravem pomenu besede; poleg šolskih nastopov Sevničanom ponujamo tudi bogato koncertno dejavnost.Hvala vam, dragi bivši in sedanji učenci Glasbene šole Sevnica ter vašim staršem za lepo obdobje, v katerem smo ustvarjali skupaj. Tudi vnaprej si bomo prizadevali za kvalitetno delo na glasbenem področju.
Glasbena šola Sevnica